cross out dream apart
preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Atrakcje dla dzieci w Ustroniu

Wiosna to czas, kiedy dzieci uwielbiają biegać i zabawiać się na świeżym powietrzu. Ustroń to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, którzy chcą spędzić czas na łonie natury. W tym artykule przedstawimy kilka ciekawych pomysłów na spędzenie wiosennych dni w Ustroniu z dziećmi.

 

Spacer po Beskidach
Beskid Śląski obfituje w szlaki trekkingowe o różnych poziomach zaawansowania. Znajdziemy tutaj zarówno proste ścieżki przystosowane do możliwości małych dzieci, jak i trudniejsze szlaki, które sprawią mnóstwo przyjemności młodzieży i dorosłym. Na uwagę zasługuje Ścieżka Rycerska, gdzie dowiecie się co łączy kowala, starą podkowę z rycerzami i złotem.
 

Wycieczka rowerowa

Ustroń i okolice to raj dla miłośników kolarstwa. Możemy wynająć rowery i przejechać się na przykład wzdłuż malowniczej rzeki Wisły, która przepływa przez miasto. Trasy rowerowe w Ustroniu są łatwe i bezpieczne dla dzieci, a jednocześnie oferują wspaniałe widoki na góry i lasy. Warto dodać, że większość ścieżek, które ciągną się przez dziesiątki kilometrów przebiega z dala od ulic.
 

Wizyta w Leśnym Parku Niespodzianek

Leśny Park Niespodzianek to miejsce, gdzie dzieci mogą uczyć się o przyrodzie i oglądać leśne  zwierzęta, bawiąc się jednocześnie na świeżym powietrzu. Park oferuje pokazy lotów sów i ptaków drapieżnych, ścieżki edukacyjne, aleję bajkową oraz plac zabaw dla najmłodszych. To bardzo popularne miejsce na mapie Ustronia.
 

Zwiedzanie inaczej

Najlepszy sposób żeby poznać okolicę i odkryć ciekawe miejsca w przygodowej formie, to zwiedzanie z aplikacją KompasGo. To niestandardowy „przewodnik turystyczny”, którego  interaktywne trasy zaangażują dziecko i zachęcą je do odkrywania okolicy. W Ustroniu do wyboru mamy 5 tras, a na każdej z nich czekają ciekawostki, rabaty i nagrody.
 

Parki Linowe
Dla aktywnych dzieci i dorosłych czekają parki linowe w centrum miasta i na górze, na którą wyjedziemy samochodem - Równicy. Park linowy to niezapomniane przeżycia zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Znajduje się tutaj kilka wytoczonych ścieżek, które różnią się od siebie poziomem trudności. Każdy uczestnik wcześniej otrzymuje sprzęt gwarantujący bezpieczeństwo oraz krótkie przeszkolenie z zakresu jego wykorzystania.

 

Góra Czantoria
To miejsce, w którym warto spędzić cały dzień. Na Czantorię dostaniemy się pieszo lub wyjedziemy kolejką, a tam czeka tor saneczkowy czyli rynna o długości przeszło 700 metrów, która zapewnia doskonałą zabawę i odrobinę adrenaliny. W sokolarni mamy możliwość zobaczenia drapieżnych ptaków, które naturalnie żyją w tym regionie. Dodatkową gratką dla miłośników zwierząt jest zrobienie sobie zdjęcia z ptakiem, który zasiada na naszym ramieniu. Na szczycie możemy podziwiać panoramę z wieży widokowej lub znaleźć ustronne miejsce na piknik.

Place zabaw
Ustroń posiada wiele terenów zielonych i parków, a w nich place zabaw dla dzieci. Największą popularnością cieszy się plac zabaw w Parku Kościuszki, przy rzece Wiśle - znajdziemy tam  strefę dla dzieci, część dla młodzieży i urządzenia fitness. Kolejnym przyjemnym miejscem na ciepłe dni jest Park Lazarów z tańczącymi fontannami. Dodatkowo mniejsze place zabaw znajdziemy przy Muzeum Ustrońskim i za szkołą SP1
 

Wiosną w Ustroniu nie brakuje atrakcji dla rodzin z dziećmi. Górskie szlaki, parki, wycieczki rowerowe, zwiedzanie miasta czy też atrakcje na pobliskich górach, to tylko niektóre z nich. Bez względu na to, co wybierzemy w Ustroniu nie brakuje rozrywki dla każdego, niezależnie od wieku i preferencji aktywności.

© 2023 Dream Apart - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : LEMONPIXEL.pl  /  Rezerwację online obsługuje : HOTRES.pl

Bezpieczny nocleg Covid free zone