cross out dream apart
preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Atrakcje turystyczne w Ustroniu - co trzeba zobaczyć?

Ustroń to popularna miejscowość uzdrowiskowa, znajdująca się na południu Polski w Beskidzie Śląskim. To urokliwe miasto ma do zaoferowania wiele atrakcji dla osób, które chcą spędzić czas relaksując się lub podziwiając piękno okolicznej fauny i flory.
 

Ustroń - ośrodek uzdrowiskowy

Ustroń jest miastem bardzo atrakcyjnym dla turystów. Co roku przyjeżdżają tu osoby z całej Polski i zza granicy, aby odpocząć i zadbać o swoje zdrowie. Miasto słynie z sanatoriów, uzdrowisk, ośrodków rehabilitacyjnych i SPA - status uzdrowiska Ustroń uzyskał w 1967 roku. Pierwszy leczniczy Zakład Kąpieli Borowinowych otwarto już na początku XX wieku, po tym jak wcześniej odkryto ulokowane w pobliżu Ustronia borowiny (rodzaj torfu, który posiada właściwości lecznicze) i wody żelaziste. Historia miasta jako ośrodka uzdrowiskowego trwa więc już od ponad wieku. 
 

Atrakcje Turystyczne w Ustroniu

Ustroń nie tylko jednak z uzdrowisk słynie. Miasto oferuje także wiele atrakcji turystycznych, które odwiedzający mogą zobaczyć przy okazji urlopu czy pobytu zdrowotnego. Uwagę osób interesujących się historią na pewno przyciągnie Muzeum Ustrońskie im. Jana Jarockiego, w którym znajdują się eksponaty związane z historią dawnego miasta. Turyści mogą m.in. zobaczyć tradycyjne stroje, używane niegdyś przez mieszkańców, zabytkowe zabawki czy narzędzia i urządzenia do codziennego użytku. Na wyposażeniu Muzeum znajdują się także makiety dawnej huty i kuźni, które funkcjonowały w Ustroniu.

Innym ciekawym miejscem do odwiedzenia jest Park Zdrojowy, w którym znajduje się Pijalnia Wód. Pijalnia to nowoczesny budynek o modernistycznym designie, nawiązujący architekturą do ustrońskich piramid. Pod nim znajduje się źródło Zygmunt, z którego to woda jest czerpana i oferowana turystom. Naturalna woda źródlana jest bardzo zdrowa i mało zanieczyszczona - będąc w Ustroniu polecamy wziąć kilka łyków i spróbować, czy różni się smakiem od wody, którą pijemy na co dzień. W samym Parku Zdrojowym, poza Pijalnią znajdują się ścieżki spacerowe, siłownia plenerowa z urządzeniami do ćwiczeń na świeżym powietrzu oraz fontanna tryskająca wodą solankową. Przechadzając się obok fontanny wdychamy powietrze nasycone cennymi minerałami, których wpływ na nasz organizm jest bardzo korzystny.
 

Ustroń - atrakcje dla dzieci

Jedną z największych w Ustroniu atrakcji dla dzieci jest Leśny Park Niespodzianek. Nie będą nudzić się w nim także dorośli, ale dla maluchów z pewnością miłym przeżyciem będzie możliwość karmienia i dotknięcia przebywających w Parku zwierząt. Dzieci mogą karmić m.in. sarny, koziołki czy alpaki, które przechadzają się swobodnie wśród zwiedzających. W zagrodach znajdują się zwierzęta, które nie mogłyby bezpiecznie poruszać się wśród ludzi, na przykład żubry, sarny czy jelenie. 

Obowiązkowym punktem wycieczki do Leśnego Parku Rozrywki w Ustroniu jest odwiedzenie sokolarni i sowiarni. Opiekunowie, którzy o nie dbają, organizują także pokazy ptaków drapieżnych oraz sów, a ich loty i umiejętności łowieckie podziwiają zgromadzeni turyści. Leśny Park Rozrywki to także liczne ścieżki edukacyjno-rekreacyjne, przy których znajdują się plansze zawierające ciekawostki na temat obecnej w Parku fauny i flory. Na końcu Parku znajduje się Centrum Przyrodniczo-Leśne, wyposażone w stanowiska multimedialne i różne eksponaty. Na terenie Parku Leśnego jest też plac zabaw dla dzieci.
 

Ustroń - szlaki i szczyty górskie w Beskidach

Najwyższym wzniesieniem na terenie Ustronia i Beskidu Śląskiego jest Czantoria Wielka - zimą cel narciarzy, a w okresie letnim pasjonatów górskich wycieczek. Na szczycie znajduje się wieża widokowa, a na samą Czantorię można wjechać kolejką linową. Drugim popularnym szczytem jest Równica, niższa, ale nie ustępująca atrakcjami. Na jej szczycie znajduje się m.in. park linowy, strzelnica, schronisko czy punkty gastronomiczne. Na Równicę można wejść pieszo, ale także wyjechać samochodem, dlatego stanowi bardzo przyjazne miejsce do wypoczynku dla osób, które mają ograniczone możliwości poruszania się. Z Ustronia wychodzi wiele szlaków górskich, które nie są zbyt trudne do pokonania, ponadto w okolicy znajdują się szlaki spacerowe i ścieżki rowerowe.
 

Noclegi w Ustroniu

Jeśli chcesz spędzić swój urlop w Ustroniu, sprawdź ofertę noclegów w apartamentach Dream Apart. Luksusowe miejsce do wypoczynku sprawi, że Twoje wakacje będą jeszcze bardziej udane, szczególnie, jeśli szukasz właściwego miejsca dla siebie i swojej rodziny. 

© 2023 Dream Apart - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : LEMONPIXEL.pl  /  Rezerwację online obsługuje : HOTRES.pl

Bezpieczny nocleg Covid free zone