cross out dream apart
preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Co robić w Szczyrku, gdy pogoda nie dopisuje?

Pogoda w górach jest jak los na loterii – możemy mieć szczęście i trafić na słoneczną aurę przez cały okres naszego urlopu, ale może też okazać się, że pogoda będzie kapryśna i bardzo nieprzewidywalna. Każdy miłośnik górskich wycieczek zdaje sobie sprawę z tego, że warunki pogodowe czasami zmieniają się dosłownie z minuty na minutę, a bezchmurne niebo może w mgnieniu oka pokryć się kłębami czarnych chmur. Co zrobić w takiej sytuacji, będąc w Szczyrku? Jak spędzić przyjemnie i ciekawie czas w brzydką pogodę?
 

Rodzinny spacer wzdłuż Żylicy

Szczyrk to urocze miasteczko położone w Beskidzie Śląskim, które od wielu lat uważane jest za zimowy raj dla narciarzy i snowboardzistów. I chociaż słynie ono przede wszystkim z licznych tras i ośrodków narciarskich, to znajdziemy tu także wiele ciekawych atrakcji rekreacyjnych i regionalnych. Pierwszą z nich jest znany wszystkim turystom deptak nad rzeką Żylicą, który doskonale sprawdza się jako miejsce na rodzinny spacer.

Wzdłuż Żylicy znajdziemy piękne, wybrukowane ścieżki pieszo-rowerowe, którymi możemy przejść pod skocznię lub do niewielkiego, drewnianego kościółka św. Jakuba. Zimą spacerują po nich narciarze biegowi, natomiast wiosną i latem przyciągają turystów pieszych i rowerowych, a także pasjonatów nordic walkingu. Ścieżki są oświetlone, w związku z czym możemy nimi spacerować także wieczorem oraz nocą.
 

Zwiedzanie centrum miasta oraz placu św. Jakuba

Plac św. Jakuba to jedno z najbardziej klimatycznych miejsc w całym Szczyrku. Jest to malownicza przestrzeń miejsko-parkowa, która łączy ze sobą główną ulicę miasta z deptakiem nad Żylicą. Kiedyś działał tu dworzec autobusowy, natomiast obecnie znajdziemy tu wspaniale zaprojektowaną zieleń z nowoczesnymi fontannami z iluminacjami, niewielką wysepkę opływaną przez strumyk, trawiastą plażę oraz liczne ławeczki, które zachęcają do wypoczynku.

Atrakcją dla najmłodszych jest pobliskie wesołe miasteczko, które jest czynne w sezonie. Dzieci mogą skorzystać tu z różnego rodzaju karuzeli, strzelnicy, trampolin, kolejek oraz samochodzików.
 

Wycieczka koleją linową na Skrzyczne

Jeśli pogoda za oknem nie zachęca do pieszych wycieczek po szlakach górskich w Szczyrku, warto wówczas skorzystać z kanapowej kolei linowej na Skrzyczne. Przejazd kolejką trwa około 15 minut i podzielony jest na dwa odcinki: ze Szczyrku na Halę Jaworzyna, a następnie z Hali Jaworzyna na Skrzyczne. Biorąc pod uwagę zmienne warunki pogodowe w Beskidach, warto zakupić bilet na jeden odcinek, a trasę powrotną przebyć pieszo.

Wycieczka kolejką na Skrzyczne to niezapomniana atrakcja zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, które mogą podziwiać tu zapierającą dech w piersiach panoramę całych Beskidów, a przy dogodnych warunkach pogodowych dostrzegą nawet odległe Tatry.
 

Zwiedzanie Beskidzkiej Galerii Sztuki

Wypoczywając w Szczyrku, warto zapoznać się bliżej z tutejszą kulturą ludową i odwiedzić niezwykle urokliwe miejsce – Beskidzką Galerię Sztuki. Znajdziemy tu wyjątkowe dzieła sztuki tworzone przez wielu lokalnych artystów i tych związanych z regionem. Artystyczna biżuteria, rzeźby, obrazy, lokalne rękodzieło – wszystko to sprawia, że możemy choć na chwilę dotknąć sedna beskidzkiej tradycji i folkloru.
 

Wypoczynek w apartamentach Dream Apart

Deszczowa pogoda często zniechęca nas do wychodzenia na zewnątrz i zwiedzania okolicy. Doskonałą alternatywą dla spacerów po Szczyrku jest wypoczynek w luksusowym apartamencie w Dream Apart. W naszej ofercie przygotowaliśmy duży wybór komfortowych apartamentów położonych w centrum Szczyrku, wyposażonych w niezbędny sprzęt kuchenny oraz taras lub balkon z widokiem na góry.

W każdym apartamencie znajdziemy przestronny salon z telewizorem, w którym można zaaranżować rodzinny seans filmowy lub zagrać w planszówki z bliskimi. Z myślą o naszych gościach przygotowaliśmy również specjalną ofertę cateringu z dowozem pod drzwi apartamentu, dzięki czemu pyszne posiłki otrzymujemy bez konieczności wychodzenia do restauracji.

Szczyrk to miasto, w którym nawet deszczowa pogoda nie jest w stanie zepsuć udanego pobytu naszych wczasowiczów. Serdecznie zachęcamy do spędzenia niezapomnianych chwil u stóp Beskidów!

© 2023 Dream Apart - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : LEMONPIXEL.pl  /  Rezerwację online obsługuje : HOTRES.pl

Bezpieczny nocleg Covid free zone