cross out dream apart
preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Co zabrać na narty w góry? Jak się przygotować?

Co spakować na narty z dziećmi? To prawdopodobnie pierwsze pytanie, które przychodzi nam na myśl, kiedy zaczynamy przygotowania do zimowego wyjazdu w góry. I choć przed oczami mamy już malowniczy widok oprószonych śniegiem drzew i promieni słońca odbijających się od białego puchu, to czas jeszcze na moment wrócić do rzeczywistości. Jak przygotować się do wyjazdu na narty z dziećmi, co wziąć i najważniejsze – gdzie wybrać się w Polsce na narty?
 

Jak się przygotować i co zabrać na narty?

Zanim rozpoczniemy przygotowania do wyjazdu na narty z dziećmi, warto zastanowić się, jak chcemy wykorzystać czas spędzony w górach. Dla wielu rodzin wyjazd zimą to czas relaksu i wypoczynku, długich spacerów po ośnieżonych ścieżkach, a także zachwycania się zimową aurą z bliskimi. Jeśli jednak jeździmy na nartach i chcemy oddać się zimowemu szaleństwu na stoku to warto dokładnie przemyśleć to, co chcemy zabrać na narty, by móc jak najlepiej skorzystać z zimowego wypoczynku.

Na początek należy skupić się na sprzęcie narciarskim, czyli spakowaniu nart lub deski snowboardowej, butów narciarskich i kasku. Niezbędne będą także akcesoria zimowe – ciepłe skarpety, odzież termoaktywna, wygodna czapka, rękawice i gogle. Jadąc w góry z dziećmi pamiętajmy również o kremie z filtrem UV, który przyda się też dorosłym, o oddychającej kurtce narciarskiej oraz wygodnych spodniach. W naszej torbie podróżnej nie może zabraknąć apteczki z podstawowymi lekarstwami przeciwbólowymi oraz plasterkami na obtarcia po upadku małego narciarza lub snowboardzisty.
 

Narty z dziećmi – co spakować na zimowe wyjście w góry?

Wypoczynek w górach to dla jednych szusowanie na stoku narciarskim, a dla innych okazja, by wybrać się na szlak. Zimą warunki do wycieczek górskich nie zawsze są korzystne, dlatego w każdej sytuacji należy kierować się zasadą doświadczonych ratowników górskich, którzy mówią: „mierz siły na zamiary”. Zanim wybierzemy się na wycieczkę w góry, sprawdźmy aktualne warunki pogodowe i dokładnie zaplanujmy wyprawę – godzinę wyjścia, trasę oraz przewidywany czas powrotu.
 
Przygotowując się na zimowe wyjście w góry, zadbajmy o odpowiednie wyposażenie, które w dużej mierze jest zbliżonego do tego, co należy spakować na narty. Na wyprawę górską ubierajmy ciepłą odzież termoaktywną, kurtkę narciarską, sportowe spodnie oraz buty zimowe. Do plecaka warto schować czapkę, rękawiczki oraz lekkie przekąski, które z pewnością przydadzą się, gdy dopadnie nas głód – czekoladę, suszone owoce oraz ciepłą herbatę w termosie.
 

Gdzie wyjechać w Polsce na narty z dziećmi?

Torby spakowane, plecaki z dziecięcymi gadżetami przygotowane, więc pozostaje ostatnie pytanie – gdzie w góry zimą? Mamy to szczęście, że mieszkamy w kraju, w którym czeka na nas wiele miejsc idealnych na wyjazd na narty z dziećmi. Wśród nich nie mogłoby zabraknąć naszego ukochanego Beskidu Śląskiego i trzech malowniczych miejscowości – Wisły, Szczyrku oraz Ustronia. W każdej z nich znajdziemy nowoczesne ośrodki narciarskie i doskonałą infrastrukturę, dostosowaną do potrzeb rodzin z dziećmi.

Szczyrk, który nazywany jest narciarską stolicą Polski to miejsce idealne dla najmłodszych narciarzy, którzy mogą uczyć się tu w przedszkolach narciarskich i na licznych stokach dla początkujących, w tym m.in. na popularnym stoku Krasnal. W Ustroniu czekają na nas trzy stoki narciarskie, które świetnie sprawdzą się jako miejsce do nauki jazdy na nartach: Czantoria Stokłosica z wyciągiem talerzykowym, Poniwiec - Mała Czantoria oraz Pod Skalicą – Jaszowiec z wyciągiem orczykowym. Wisła, czyli mała ojczyzna Adama Małysza powita nas natomiast stacją narciarską Klepki z oślą łączką i szkółką narciarską, jak również stacją narciarską Wisła Nowa Osada.

Jeżeli planujesz zimowy wypoczynek na nartach z dziećmi w Beskidach, zapoznaj się z ofertą Dream Apart. Naszym gościom oferujemy przestronne, komfortowe apartamenty z widokiem na góry, położone w pobliżu znanych ośrodków narciarskich. Zapewniamy również śniadania lub pełne wyżywienie z dowozem do apartamentu. Spędź z bliskimi wyjątkowy czas w samym sercu Beskidów!

© 2023 Dream Apart - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : LEMONPIXEL.pl  /  Rezerwację online obsługuje : HOTRES.pl

Bezpieczny nocleg Covid free zone