cross out dream apart
preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Czerwcówka 2021 – Wisła, Szczyrk czy Ustroń? Spędź długi weekend czerwcowy w Beskidach!

Pogoda w długi weekend majowy nas nie rozpieszczała, a obowiązujące obostrzenia związane z pandemią nie zachęcały do wyjazdów za miasto. Na szczęście jeszcze nie wszystko stracone – przed nami kolejna okazja do wypoczynku, czyli czerwcówka 2021. W tym roku Boże Ciało wypada 3 czerwca, w związku z czym wystarczy, że weźmiemy w pracy wolny dzień w piątek, by móc zaplanować wyjazd aż na cztery dni. Pogoda na czerwcówkę zapowiada się rewelacyjnie, dlatego też serdecznie zachęcamy do czerwcowego wyjazdu w Beskidy. Jakie atrakcje tu na Was czekają?
 

Czerwcówka 2021 w Beskidach

Z roku na rok Polacy coraz chętniej planują wyjazdy na długi weekend czerwcowy. Powodów jest kilka – z jednej strony, po długiej i mroźnej zimie, każdemu z nas marzy się regeneracja sił i relaks jeszcze przed sezonem wakacyjnym. Z drugiej strony wystarczy wziąć tylko jeden dzień urlopu, by spędzić kilka dni z dala od codziennych obowiązków i rutyny.

Czerwcówka za miastem niesie ze sobą wiele korzyści, jednak pamiętajmy, że duże zainteresowanie czerwcowymi wyjazdami sprawia, że w wielu miejscowościach wypoczynkowych może być w tym czasie dosyć tłoczno. Tym, którym zależy na wypoczynku i relaksie podczas czerwcówki, polecamy zatem wybór mniejszych miejscowości. Doskonałym kierunkiem będzie Beskid Śląski, który obfituje w wiele atrakcyjnych tras pieszych i rowerowych, jak również moc atrakcji dla całej rodziny.
 

Czerwcówka 2021 w Ustroniu

Ustroń to wymarzone miejsce na czerwcowy wyjazd w góry z dziećmi. Jedną z największych atrakcji, jakie tu czekają na najmłodszych, jest Leśny Park Niespodzianek, który właśnie wiosną i latem zachwyca turystów najbardziej. To wyjątkowe miejsce pozwala nam poczuć bliskość dzikiej przyrody – obserwować lot ptaków drapieżnych, karmić muflony i daniele, a także oglądać życie saren, jeleni, dzików i żbików. Z myślą o dzieciach stworzona została tu także Aleja Bajkowa z ruchomymi postaciami z bajek, jak również nowoczesny plac zabaw.
 
Kolejnym punktem godnym uwagi w Ustroniu jest park linowy na Równicy oraz Górski Park Równica, w którym czeka na nas m.in. tor saneczkowy typu rollercoaster, kino 7D oraz quady, na których dorośli mogą szaleć z dziećmi podczas przejażdżek po trudnym terenie. Będąc w Ustroniu, warto wybrać się także z dziećmi na wycieczkę kolejką linową na Czantorię, a stamtąd przejść na Polanę Stokłosica i zjechać letnim torem saneczkowym o długości 710 m.
 

Czerwcówka w Wiśle

Wisła to malownicze miasteczko turystyczne, położone zaledwie kilka kilometrów od Ustronia. Chociaż wielu osobom miejsce to kojarzy się wyłącznie z osobą Adama Małysza, to warto zauważyć, że jest miejscowość pełna atrakcji dla całej rodziny. Podczas kilkudniowego wypoczynku w Wiśle warto wybrać się przede wszystkim na tradycyjny spacer wiślańskim deptakiem, który poprowadzi nas wprost na rynek z Domem Zdrojowym i fontanną, a dalej do pomnika Źródeł Wisły oraz Alei Gwiazd Sportu. Punktem obowiązkowym podczas spaceru jest przystanek w cukierni „u Janeczki”, gdzie zasmakować możemy wyśmienitych lodów tradycyjnych.

Będąc w Wiśle, warto zaplanować wycieczkę pod słynną skocznię im. Adama Małysza w Wiśle-Malince, a następnie przejechać się wyciągiem krzesełkowym na szczyt góry Wielki Stożek, skąd rozpościera się piękny widok na okolicę.
 

Szczyrk – czerwcówka 2021

Trzecią propozycją na czerwcowy wyjazd jest Szczyrk, gdzie także znajdziemy wiele ciekawych atrakcji. Jedną z nich jest kompleks trzech skoczni Skalite, na których przez cały rok odbywają się treningi polskich skoczków, a także oficjalne zawody w skokach narciarskich. Szczyrk to także miasto pełne szlaków turystycznych dla rodzin z dziećmi, które można pokonywać zarówno pieszo, jak i na rowerze. Przechadzając się deptakiem nad Żylicą znajdziemy tu także liczne atrakcje dla najmłodszych, w tym m.in. trampoliny i gokarty. Z dziećmi warto wyjechać również Kanapową Koleją Linową na Skrzyczne, najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego.

Czerwcówka 2021 w Beskidach to niepowtarzalna okazja do tego, by wypocząć w otoczeniu pięknych krajobrazów, niezwykłej przyrody i świeżego powietrza. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą apartamentów Dream Apart na czerwcówkę w Ustroniu, Wiśle lub Szczyrku!

© 2023 Dream Apart - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : LEMONPIXEL.pl  /  Rezerwację online obsługuje : HOTRES.pl

Bezpieczny nocleg Covid free zone