cross out dream apart
preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Dlaczego warto odwiedzić Wisłę?

Wisła, zwana także perłą Beskidu Śląskiego, to jedna z tych miejscowości, które zna każdy. Znacząco przyczynił się do tego Adam Małysz, który pochodzi z tego miasta i swoim nazwiskiem rozpromował go także w całej Polsce. Wisła jednak nie tylko z Adama Małysza słynie - znajduje się tu wiele atrakcji, które co roku przyciągają tysiące turystów.
 

Wisła - miasto Adama Małysza

Jakby na zaprzeczenie słów kończących poprzedni akapit, listę atrakcji rozpoczniemy od… Adama Małysza. “Orzeł z Wisły” to jedna z najpopularniejszych i najbardziej lubianych osób w Polsce, którego bardzo doceniają mieszkańcy rodzinnego miasta. Tak bardzo, że aż postawili mu pomnik… z białej czekolady. Nietypowa figura powstała w 2001 roku, a wykonali ją członkowie Stowarzyszenia Cukierników RP - użyli to tego ogromnego bloku białej czekolady, który ważył ponad 330 kilogramów! Pomnik znajduje się w Domu Zdrojowym przy ul. Hoffa 3 i co ciekawe, od kilku lat chroni go szklana gablota. Niektórzy turyści koniecznie chcieli sprawdzić, jak smakuje Adam Małysz. 

Próbować czekoladowego “Orła z Wisły” nie polecamy, można go za to bez przeszkód oglądać. Tak samo jak trofea Adama Małysza, które zdobył w trakcie swojej wielkiej kariery. Kryształowe Kule, Złote Orły czy medale olimpijskie są udostępnione w Galerii Małysz, w której można także zobaczyć kombinezony czy narty używane na przestrzeni lat przez polskiego sportowca.  
 

Skocznia im. Adama Małysza w Wiśle

Jedną z głównych atrakcji Wisły jest skocznia narciarska im. Adama Małysza. Skocznia została zmodernizowana i 2008 roku oddana do użytku, wtedy także nadano jej imię “Orła z Wisły”. Pierwszy skok na tym obiekcie oddał sam Adam Małysz, a kilka dni temu minęło od tego wydarzenia 12 lat (dokładnie 17 września 2008 r.).

Na skoczni w Wiśle - Malince regularnie odbywają się inauguracyjne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. W tym roku również najlepsi skoczkowie świata rozpoczną tutaj swoje zmagania, a pierwszy konkurs został zaplanowany na 21 listopada. Jeśli ktoś planuje znaleźć noclegi w Wiśle na czas odbywania się zawodów, zachęcamy do skorzystania z oferty Dream Apart! 
 

Wisła - zabytki i muzea

Wisła to nie tylko sport, ale także historia. Dla osób planujących zwiedzanie okolicznych zabytków z pewnością atrakcją w Wiśle będzie Zamek Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Jego budowę ukończono w 1931 roku, gdy prezydentem był Ignacy Mościcki. Rezydencja głowy państwa znajduje się w Zamku Górnym - to tutaj prezydent może wypoczywać i przyjmować gości. Tą część zabytku można zwiedzać po wcześniejszym zarezerwowaniu terminu. W skład kompleksu wchodzi także Zamek Dolny z Gajówką, gdzie mieści się część konferencyjna i hotelowa rezydencji, a także restauracja oraz kawiarnia z barem.

Będąc w Wiśle koniecznie trzeba także zobaczyć Zameczek Myśliwski Habsburgów. Rezydowali w nim arcyksiążę austriacki Fryderyk Habsburg wraz ze swoją żoną Izabelą. Po I wojnie światowej zamek został zniszczony w akcie zemsty przez okolicznych mieszkańców. Budowla została przeniesiona z polany Przysłop do centrum Wisły - w jej wnętrzu można oglądać wystawy związane z historią ich właścicieli oraz urządzanymi polowaniami. 
 

Wisła - atrakcje dla dzieci 

Nie jest trudno znaleźć atrakcje dla dzieci w Wiśle, choć akurat zwiedzanie wiekowych budowli może nie być dla nich dostatecznie ciekawe. Chyba że zabierzemy je do Zabytkowego Parku Przygód, który jest usytuowany w samym centrum miasta. W Parku można podziwiać miniatury nadwiślańskich atrakcji z całej Polski, m.in. wspomnianego Zamku Prezydenta RP w Wiśle, ale także Zamku Królewskiego w Warszawie czy Zamku na Wawelu.

Atrakcją dla dzieci w Wiśle są wycieczki szlakami górskimi czy rowerowymi oraz wjazd kolejką linową na Skolnity - na szczycie jest taras widokowy, karczma, trasy enduro dla dzieci i park linowy, plac zabaw czy zagroda z alpakami. Dobrym pomysłem na aktywne spędzenie wolnego czasu całą rodziną jest udanie się na Baranią Górę jednym z łatwiejszych do pokonania szlaków. Na jej szczycie znajduje się wieża widokowa, z której rozciąga się niesamowity widok na okoliczne krajobrazy.
 

Wisła - atrakcje latem i zimą

Atrakcji w Wiśle jest wiele zarówno latem jak i zimą. Gdy za oknem pada śnieg, warto wybrać się na jeden ze stoków narciarskich, które są wyposażone w całoroczne wyciągi krzesełkowe oraz oferują wybór zróżnicowanych tras, zależnie od naszego poziomu zaawansowania. Wisła to także doskonałe miejsce na wakacyjny odpoczynek, gdzie nie tylko możemy aktywnie spędzić czas z całą rodziną, ale także spacerować po ścieżkach widokowych czy zjeść posiłek w renomowanych restauracjach z lokalną kuchnią. Dla osób szukających noclegów w Wiśle polecamy ofertę Dream Apart - luksusowych apartamentów na wynajem. Jeśli chcesz spędzić urlop czy weekend w wyjątkowym miejscu, wybierz Dream Apart!

© 2023 Dream Apart - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : LEMONPIXEL.pl  /  Rezerwację online obsługuje : HOTRES.pl

Bezpieczny nocleg Covid free zone