cross out dream apart
preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Gdzie wybrać się w góry z dziećmi? Przewodnik dla całej rodziny

Górskie wycieczki przy słonecznej pogodzie to wspaniałe przeżycie nie tylko dla dorosłych, ale także dla najmłodszych. Warto jednak pamiętać o tym, by dobrze zaplanować wyprawę i dostosować ją do możliwości naszych pociech. Gdzie wybrać się na wakacje w górach z dziećmi, by spędzić miło czas i zapewnić im moc atrakcji?
 

Jak przygotować się na wyjazd w góry z dzieckiem?

Planując wakacje w górach z dziećmi, musimy pamiętać o dobrym przygotowaniu jeszcze przed samym wyjazdem. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych warto zainwestować dla nich w solidne, wysokie buty na grubej podeszwie, które nie będą się ślizgać podczas chodzenia po kamieniach i dobrze zamortyzują stopę. Ze względu na zmienną pogodę w górach powinniśmy spakować również lekką kurtkę z nieprzemakalnego materiału, bluzę z kapturem i wygodne spodnie. Przydatne mogą okazać się także zapasowe skarpetki w przypadku przemoczenia stóp, a także przewiewne nakrycie głowy, które ochroni dzieci przed słońcem.

Przed wyjściem w góry z dzieckiem pamiętajmy o dokładnym zaplanowaniu trasy, która powinna być dostosowana nie tylko do wieku, ale i kondycji dziecka. Na pierwszą wyprawę polecamy wybór mało wymagających tras, by móc w ten sposób sprawdzić, jak poradzi sobie z nią nasz maluch i czy spodoba mu się taki rodzaj rozrywki. Czas na pokonanie pierwszej trasy należy wydłużyć co najmniej o połowę, a cała wyprawa nie powinna trwać dłużej niż trzy godziny. Metodą stosowaną przez wielu rodziców jest zachęcanie maluchów do dalszego pokonywania drogi poprzez częstowanie ulubionymi przekąskami co drugi lub trzeci oznaczony na drzewie szlak.
 

Beskidy – najpiękniejsze miejsca na wyprawy w góry z dziećmi

Wiemy już, jak przygotować się na wyprawę w góry z dziećmi, pozostaje więc zadać sobie pytanie: „gdzie w góry z dziećmi?”. Idealnym obszarem na pierwsze, rodzinne wycieczki po górach jest nasz ukochany Beskid Śląski. Znajdziemy tu wiele szlaków o różnym stopniu trudności i zróżnicowanej długości, a dzięki dobrej komunikacji i bogatej bazie noclegowej każdy może tu zaplanować wypoczynek tak, jak lubi. W Beskidach czekać na nas będzie także moc atrakcji turystycznych, które warto zobaczyć w sytuacji, gdy deszczowa pogoda uniemożliwi przemierzanie szlaków górskich.
 

Gdzie w góry z dziećmi w Ustroniu?

Ustroń to niewielka miejscowość, która słynie z wielu tras spacerowych, a także szlaków turystycznych, które pozwolą nam dotrzeć na popularne szczyty górskie, takie jak Czantoria Wielka, czy też Równica. Warto również wspomnieć, że w Ustroniu swój początek ma najdłuższy szlak turystyczny w Polsce, czyli Główny Szlak Beskidzki o długości 517 km.

Jeśli wybieramy się na pierwszą wyprawę w góry z dziećmi, dobrze jest połączyć ją z atrakcjami, które zachęcą małych piechurów do dalszego chodzenia. Trasę prowadzącą na Czantorię Wielką możemy pokonać wówczas kolejką krzesełkową, a drogę powrotną przejść pieszo. Innym pomysłem jest wycieczka do Górskiego Parku Rozrywki na Równicy - wspaniałe widoki, całoroczny tor saneczkowy, kino 7D czy plac zabaw dla dzieci gwarantują rozrywkę dla całej rodziny. Do Górskiego Parku Rozrywki można przyjechać samochodem, a na sam szczyt Równicy udać się pieszo. Ciekawą alternatywą dla najmłodszych będzie także Leśny Park Niespodzianek, do którego prowadzi mało wymagająca trasa spacerowa. Nasze pociechy będą tu miały okazję nakarmić sarenki i kozy, a także zobaczyć dzikie ptactwo.
 

Gdzie z dzieckiem w góry w Szczyrku lub Wiśle? 

Kolejną propozycją na wakacje w górach z dziećmi jest Szczyrk, z którego możemy wyruszyć na najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego, Skrzyczne (1 257 m n.p.m) oraz popularny wierzchołek – Klimczok. Jeśli nasze pociechy nie są jeszcze doświadczone w górskich wyprawach, to tu również możemy wybrać wariant pośredni i skorzystać z kolejki krzesełkowej, a trasę powrotną przejść pieszo.

Trzecią miejscowością, którą warto wybrać na wypoczynek w górach z dziećmi, jest Wisła, z której prowadzą malownicze szlaki na Stożek Wielki, Soszów Wielki i Trzy Kopce Wiślane. Na początek polecamy wyjście od Wisły Łabajów i przejście zielonym szlakiem na górę Wielki Stożek, która nawet najmłodszych zachwyci pięknymi widokami.

To zaledwie część atrakcji, jakie czekają w Beskidach na najmłodszych. Jeśli zatem wybierasz się na wakacje w górach z dziećmi, skorzystaj z oferty luksusowych apartamentów Dream Apart i zaplanuj niezapomnianą wyprawę po naszych polskich Beskidach!

© 2023 Dream Apart - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : LEMONPIXEL.pl  /  Rezerwację online obsługuje : HOTRES.pl

Bezpieczny nocleg Covid free zone