cross out dream apart
preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Hotel dla rowerzystów – Szczyrk i Wisła. Gdzie są najlepsze noclegi dla rowerzystów?

Jazda na rowerze to jeden z ulubionych sportów Polaków – w 2019 roku aż 39% z nich wybrało tę dyscyplinę jako preferowaną aktywność sportową. Coraz częściej rezygnujemy z jazdy samochodem i do pracy lub szkoły jeździmy na rowerze, a rodzinne wakacje spędzamy aktywnie, np. na rowerowych wyprawach. Spora część rodzin ma jednak problem ze znalezieniem komfortowego noclegu dla rowerzystów. Gdzie szukać hotelu dla rowerzystów w Szczyrku lub Wiśle?
 

Beskid Śląski – najlepsze trasy rowerowe dla każdego

Beskid Śląski to jeden z najpiękniejszych regionów w całej Polsce, który dobrze znany jest nie tylko pieszym turystom, ale także miłośnikom wycieczek rowerowych. Na pasjonatów kolarstwa czeka tu malownicza pętla krajoznawcza o długości około 130 km, prowadząca wokół całego Beskidu. Co ważne, jest to doskonałe miejsce zarówno dla miłośników adrenaliny i jazdy wyczynowej, jak i rodzin z dziećmi, które chcą połączyć aktywny wypoczynek ze zwiedzaniem okolicy.

Wymarzonym miejscem na urlop dla rowerzystów jest Szczyrk, gdzie znajdziemy aż 443 trasy rowerowe, w tym popularną Pętlę Wapienicką, trasę z Żywca na Skrzyczne oraz trasę rowerową z Bielska-Białej na Magurkę. Pamiętajmy jednak, że Szczyrk jest otoczony górami o dosyć stromych zboczach, w związku z czym różnice poziomów są często bardzo duże. W wielu przypadkach pokonywanie tras będzie wymagać od nas dobrego przygotowania i odpowiedniego sprzętu. Węzeł szlaków rowerowych w Szczyrku położony jest w pobliżu centrum, dlatego też warto wybierać hotel dla rowerzystów w tych okolicach. Z kolei dla pasjonatów bardziej ekstremalnych zjazdów obowiązkowym przystankiem w Szczyrku powinno być Szczyrk Enduro Trails by TREK - czyli aż 13 kilometrów rowerowych tras zjazdowych!

Wisła to kolejne miejsce, które jest wymarzoną lokalizacją dla pasjonatów kolarstwa górskiego. W ramach projektu MTB Beskidy, wspartego przez fundusze unijne, powstało tu sześć tras rowerowych, jak również nowoczesny Skolnity Wisła Ski & Bike Park z przeszkodami, który jest jedną z najciekawszych atrakcji w okolicy dla rowerzystów. Znajdziemy tu także liczne rekreacyjne trasy rowerowe, które zagwarantują moc wrażeń i przyjemny wypoczynek dla rodzin z dziećmi. Główny węzeł szlaków rowerowych położony na moście na Wiśle, w okolicy wiślańskiego amfiteatru.
 

Hotel dla rowerzystów – czym kierować się podczas wyboru?

Rezerwując hotel dla rowerzystów, warto zwrócić uwagę, by był on położony w niewielkiej odległości od tras rowerowych, dzięki czemu nie będziemy musieli transportować sprzętu do punktu początkowego wyprawy. Co więcej, jeśli w pobliżu hotelu tras rowerowych jest więcej, wówczas nie będziemy musieli zmieniać noclegu, a na każdy dzień zaplanujemy inną wycieczkę.

Ważną kwestią jest także sprawdzenie, czy hotel dla rowerzystów dysponuje miejscem do bezpiecznego przechowywania rowerów oraz podstawowymi narzędziami do drobnych napraw rowerowych. Udogodnieniem dla miłośników rowerowych wycieczek będzie także dostęp do map oraz informacji o pobliskich trasach rowerowych.
 

Dream Apart – najlepsze noclegi dla rowerzystów w Szczyrku i Wiśle

W Dream Apart przygotowaliśmy duży wybór komfortowych, przestronnych apartamentów dla rowerzystów w Szczyrku i Wiśle. Wszystkie apartamenty położone są w dogodnej lokalizacji, w pobliżu głównych węzłów rowerowych o różnym stopniu trudności, z których korzystać mogą zarówno wyczynowi kolarze szukający mocnych wrażeń, jak i miłośnicy jazdy rekreacyjnej. Apartamenty przeznaczone są dla 4-8 osób, w zależności od potrzeb, w związku z czym świetnie sprawdzą się w przypadku rodzin z dziećmi lub grup przyjaciół.

Nasze noclegi dla rowerzystów w Szczyrku i Wiśle są wyposażone w niezbędny sprzęt kuchenny, duży salon z telewizorem, a także taras lub balkon, który można wykorzystać do przechowywania roweru. W cenę rezerwacji wliczone jest miejsce parkingowe na samochód, którym przewieziemy sprzęt rowerowy w wybrane miejsce. Po całym dniu spędzonym na szlaku rowerowym pod drzwiami apartamentu na naszych gości czekać będzie pyszna obiadokolacja, którą można u nas zamówić. Serdecznie zapraszamy na rowerowy wypoczynek w Beskidach z Dream Apart!

© 2023 Dream Apart - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : LEMONPIXEL.pl  /  Rezerwację online obsługuje : HOTRES.pl

Bezpieczny nocleg Covid free zone