cross out dream apart
preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Jak wynająć apartament przy obowiązujących obostrzeniach?

Już od ponad miesiąca branża hotelarska zmaga się z trudnym wyzwaniem spowodowanym epidemią COVID-19. 7 listopada rząd ogłosił kolejne restrykcje, które niemal całkowicie uniemożliwiły rezerwację noclegów we wszystkich obiektach hotelowych na terenie całego kraju. Z tego zakazu wyłączone są m.in. osoby podróżujące służbowo, sportowcy biorący udział w zgrupowaniach, a także medycy. Jak w takim razie wynająć nocleg w trakcie pandemii i o czym należy pamiętać podczas rezerwacji?
 

Podróż służbowa w trakcie obostrzeń

Pandemia COVID-19 zmieniła życie każdego z nas, w tym także przedsiębiorców. Plany biznesowe firm stanęły pod znakiem zapytania, a zupełnie nowa rzeczywistość zmusiła ich do zmian w sposobie wykonywania obowiązków przez pracowników. Wielu z nich musiało rozpocząć pracę w trybie zdalnym. Mimo tak trudnej sytuacji warto jednak pamiętać, że wciąż funkcjonują firmy, które wysyłają swoich specjalistów w podróże służbowe i na delegacje, a co za tym idzie – potrzebują noclegu dla pracowników.

Według obowiązujących przepisów osoby podróżujące służbowo wciąż mogą korzystać z usług hotelarskich. Zaliczają się do nich właściciele firm (w tym także właściciele jednoosobowych działalności gospodarczych), jak również pracownicy będący w delegacji lub pracujący w ramach home office. Osoba, która chce wynająć nocleg w trakcie pandemii, musi tylko podpisać oświadczenie o odbywaniu podróży służbowej. Co ważne, hotel nie ma obowiązku kontrolowania tego, co robimy podczas pobytu – cała odpowiedzialność spoczywa na nas.
 

Na co zwrócić uwagę podczas wynajmowania apartamentu w trakcie pandemii?

Podróżowanie w czasach koronawirusa wymaga od nas szczególnej troski o własne bezpieczeństwo i zachowania wszelkich środków ostrożności. Wybierając nocleg, warto kierować się zatem kilkoma zasadami. Pierwszą z nich jest rezerwacja prywatnego pokoju z łazienką lub całkowicie niezależnego apartamentu. W takim miejscu nie tylko wypoczniemy i skupimy się na obowiązkach zawodowych, ale także ograniczymy kontakt z innymi gośćmi, którzy mogą być zarażeni koronawirusem.

Zanim zarezerwujemy nocleg, warto sprawdzić opinie na temat danego obiektu hotelowego i upewnić się, że możemy się w nim czuć bezpiecznie i komfortowo. Dobrym pomysłem jest także sprawdzenie polityki bezpieczeństwa hotelu w związku z pandemią COVID-19 oraz warunków higienicznych, w tym m.in. dostępu do środków do dezynfekcji.
 

Pracuj zdalnie i wypoczywaj w Beskidach!

Podróże służbowe łączą w sobie przyjemne z pożytecznym – pracę, a także wypoczynek w otoczeniu innym niż na co dzień. Nawet krótki spacer w nowym miejscu lub relaks na łonie natury może okazać się doskonałą regeneracją po całym dniu spędzonym na pracy w delegacji. Gdzie zatem warto wybrać się w podróż służbową? Oczywiście w Beskidy! Czyste powietrze, cisza, spokój, mniejsza niż zwykle liczba turystów w ostatnim czasie – wszystko to czeka na Ciebie w najpopularniejszych kurortach górskich.

Jeśli zastanawiasz się nad wynajęciem noclegu w trakcie pandemii w Beskidach, to koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą. W Dream Apart na naszych gości czekają przestronne, w pełni wyposażone apartamenty z widokiem na góry, położone w cichych i kameralnych okolicach w Ustroniu, Szczyrku oraz Wiśle. Każdy z apartamentów jest regularnie dezynfekowany i posiada dostęp do Wi-Fi, co jest niezbędne w pracy zdalnej podczas pobytu służbowego. Zapewniamy również śniadania lub pełne wyżywienie z dowozem do apartamentu. Wszystko po to, byś czuł się u nas komfortowo i bezpiecznie!

© 2023 Dream Apart - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : LEMONPIXEL.pl  /  Rezerwację online obsługuje : HOTRES.pl

Bezpieczny nocleg Covid free zone