cross out dream apart
preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Kalendarz imprez wakacyjnych w Szczyrku i Ustroniu

Harmonogram imprez w Beskidach wygląda naprawdę imponująco - rodzinne wycieczki w góry połączone z elementami survivalu, kino pod gołym niebem i koncerty muzyczne. Atrakcje plenerowe będą doskonałym pomysłem na umilenie sobie wypoczynku w apartamentach Dream Apart. Jak spędzić pobyt w Szczyrku i Ustroniu, aby zabrać stąd garść niezapomnianych przeżyć? Przygotowaliśmy po 3 propozycje imprez rodzinnych, na które warto zajrzeć!

 

1. Szczyrk

 

Przewodnik czeka 


 Data imprezy: 10.07, 18.07, 24.07, 31.07,8.08,14.08, 29.08

Jeśli wybierając się do Szczyrku na Waszej liście atrakcji nieprzypadkowo znalazł się punkt pt. “zdobyć Skrzyczne lub wejść na Klimczok”, to warto zainteresować się akcją “Przewodnik czeka”. W ramach wydarzenia turyści wychodzą w góry wraz ze wsparciem górala-przewodnika, który w czasie wędrówki opowie parę ciekawostek o trasie. 

Jest to bezpieczne rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które dopiero zaczynają przygodę ze wspinaczką. Pamiętajcie, aby móc podziwiać górskie widoki z przewodnikiem, należy odpowiednio wcześniej zgłosić chęć udziału w danym dniu. 
 

FATHER & SON, czyli rodzina górą!


Data imprezy: 7.08, 21.08 - Klimczok, 14-15.08 i 28.08 - Skrzyczne

Niech nie zmyli Was męska nazwa tej imprezy, bo mama z córką również może wziąć w niej udział, a w zasadzie możliwe są wszystkie kombinacje: ojciec z synem, mama z synem, ojciec z córką - jednym słowem, rodzina górą! Rodzinna wspinaczka na Skrzyczne lub Klimczok połączona z odważnym survivalem to gratka dla wszystkich, którzy szukają wakacyjnego szaleństwa. Jak zbudować prowizoryczny obóz w lesie, jak czytać mapę i obsługiwać kompas? Tego dowiecie się, biorąc udział w akcji Father&Son!

Spryt połączony z rodzinną strategią - taki duet na pewno będzie potrzebny w trakcie zmagań z kolejnymi zadaniami. A wszystko to pod czujnym okiem ratownika Grupy Beskidzkiej WOPR, bo bezpieczeństwo uczestników jest najważniejsze! Co ważne, udział w wyprawie jest bezpłatny, ale ilość miejsc ograniczona.
 

Tydzień Kultury Beskidzkiej


Data imprezy: 24.07-01.08 (sobota-niedziela)

Szczyrk również w tym roku kontynuuje słynną imprezę folklorystyczną “Tydzień Kultury Beskidzkiej”. Jest to już 58 edycja, na której zaprezentuje się ponad 70 polskich zespołów ludowych i wiele innych kapel. Oprócz Szczyrku, Festiwal obejmuje plenerowe estrady w Wiśle, Ustroniu, Makowie Podhalańskim, Żywcu i Oświęcimiu. Ludowe tańce, przyśpiewki i piękne stroje będziecie mogli podziwiać na placu św. Jakuba w Szczyrku, gdzie odbędzie się to pasjonujące widowisko.  


 

 

2. Ustroń

 

Kino plenerowe #Naszczycie


Data imprezy: 10.07, 17.07, 24.07, 31.07

Kina plenerowe są idealnym pomysłem na romantyczną randkę we dwoje lub wspólny rodzinny seans w wakacyjny dzień. Organizatorzy doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego w soboty zapraszają na seanse na polanie przy górnej stacji kolejki linowej Poniwiec Mała Czantoria. 

W ciągu dnia możecie podziwiać wspaniałe górskie widoki, a w ciepły, letni wieczór wjechać lub wejść o własnych siłach na szczyt Czantorii, rozsiąść się wygodnie na leżakach i cieszyć się filmowym seansem. Dla wszystkich, którzy lubią dodatkowo zagryźć filmowe emocje, organizatorzy przygotowali strefę gastronomiczną z góralskimi specjałami do degustacji.

Repertuar kina jest zróżnicowany - znajdzie się coś dla fanów romansu, komedii, a nawet filmów historycznych. W najbliższym czasie wyświetlane zostaną, takie produkcje jak: Boyhood (17 lipca), Gracz (24 lipca), Marzyciel (31 lipca), Zapach kobiety (7 sierpnia), Everest (14 sierpnia), Forest Gump (28 sierpnia) Kino #NaSzczycie to doskonałe połączenie imprezy plenerowej z niesamowitą panoramą Ustronia w tle.


Obrazy lata - Parkowe Impresje Filmowe


Data imprezy: 16.07, 23.07
 

Dźwięki lata - Parkowe Impresje Muzyczne


Data imprezy: 17.07, 24.07, 31.07

Parkowe impresje muzyczne to cykl kameralnych koncertów w Parku Lazarów współorganizowany przez Miejski Dom Kultury Prażakówka. W każdą sobotę podczas letnich spacerów będziecie mogli wsłuchać się w inny rodzaj muzyki na żywo. Mile widziane są artystyczne dusze, ale również wszyscy, którzy są spragnieni muzycznych doznań i chcą przywołać dźwięki lata. Jeśli jednak daleko Wam do słuchowców, Ustroń przygotował również wersję dla tych, do których bardziej przemawia obraz. Obrazy lata w postaci seansów filmowych zobaczcie w Amfiteatrze w lipcowe piątki. 


Kreatywne soboty z koleją linową Czantoria

 
Data imprezy: 17.07, 24,07, 31.07, 14.08, 21.08, 28.08

Czantoria w okresie wakacyjnym to prawdziwa góra atrakcji. Oprócz seansów pod chmurką organizatorzy zachęcają do uruchomienia wyobraźni i twórczych zdolności, proponując cykl bezpłatnych warsztatów “Kreatywne Soboty z Koleją Linową Czantoria”. 

Program stworzony z myślą o dzieciach i młodzieży obejmuje same rękodzieła - sadzenie lasów w słoiku, malowanie kamieni, zdobienie wakacyjnych pierników, a nawet tworzenie łapaczy snów. Zapowiada się więc kolejny kreatywny dzień, który z pewnością trafi do bogatej kolekcji wakacyjnych wspomnień z pobytu w górach. 

W Beskidach naprawdę dużo się dzieje, dlatego planując wakacje w tych rejonach musicie być przygotowani na całą masę atrakcji. A jako, że każdy dzień mija pod znakiem innej aktywności, warto zatrzymać się w górach na dłużej. Zapraszamy do naszych apartamentów Dream Apart, w których pobyt połączony z plenerowymi atrakcjami będzie wymarzonym spędzeniem wakacji!  

© 2023 Dream Apart - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : LEMONPIXEL.pl  /  Rezerwację online obsługuje : HOTRES.pl

Bezpieczny nocleg Covid free zone