cross out dream apart
preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Kurort w Kozubniku - przywracamy dawny blask!

Mimo że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki, to dziś udowadniamy, że takie podejście nie zawsze się sprawdza. A na pewno nie wtedy, gdy przysłowiową rzeką jest Kozubnik. Ten legendarny Kurort PRL jeszcze do niedawna był ruiną. Dziś, po gruntownej przebudowie, zyskuje nowe oblicze. Apartamenty Dream Apart usytuowane w tym historycznym zakątku przywracają blask dawnych lat i znów zapewniają luksus, tyle, że przez duże L


Wczasy z tamtych lat, czyli rola Kozubnika w PRL

Polskie Davos, namiastka Szwajcarii czy flagowy Kurort PRL - takie określenia często opisują Kozubnik, a właściwie HPR, czyli Zespół Domów Wypoczynkowo-Szkoleniowych Hutniczego Przedsiębiorstwa Remontowego w Katowicach Porąbka-Kozubnik. Słynny ośrodek wypoczynkowy, umiejscowiony nieopodal Porąbki, zbudowany został z myślą o pracownikach kilku śląskich zakładów. Ostatecznie był miejscem wypoczynku nie tylko robotników, ale ważnych osobistości związanych z branżą hutniczą. 

Kuracjusz, który planował zatrzymać się w ośrodku, mógł odnieść wrażenie, że zatrzymał się w niewielkim miasteczku, ponieważ Kozubnik dysponował aż 11 luksusowymi hotelami. Dodatkowo na jego terenie znajdowały się liczne restauracje, boiska, baseny czy sauny. Takie atrakcje przyciągały tamtejszych wczasowiczów i pozwalały na chwilę relaksu w szarej PRL-owskiej rzeczywistości. Wraz z końcem tego okresu, właściciel obiektu ogłosił jednak bankructwo i Kozubnik stał się historią, którą zapamiętali jedynie jego bywalcy. W tym przypadku na szczęście nie potwierdziły się słowa słynnego przeboju lat 80. - nic nie może wiecznie trwać
 

Kozubnik XXI wieku -  Apartamenty Dream Apart

Kozubnik bez wątpienia jest miejscem szczególnym. Można powiedzieć, że zupełnie nie pasującym do specyfiki PRL-owskiego ustroju. W tym czasie luksusowy wypoczynek był czymś wręcz nieosiągalnym, dlatego Kozubnik  odegrał istotną rolę w tym okresie, bo na przekór szarej rzeczywistości PRL, przyniósł radość z pobytu wszystkim, których ugościł. 

Dzisiaj Kozubnik powrócił, ale w nieco innej wersji. Na jego terenie znajdują się nasze apartamenty “Kurort Kozubnik”, które również są stworzone po to, aby goście przeżyli wyjątkowe chwile w luksusowych wnętrzach. Wszyscy przebywający w apartamentach mogą więc tworzyć swoją historię pobytu, ale tym razem w Kozubniku XXI wieku.

Kurort Kozubnik to 54 apartamenty, prezentujące wysoki standard wnętrz, w którym każdy dzień zaczyna się spojrzeniem na górskie piękno tuż za oknem, a kończy relaksem w strefie SPA z jacuzzi bądź sauną. Cisza i harmonia, która charakteryzuje pobyt w górskich apartamentach Dream Apart, pozwala na zregenerowanie zarówno ciała, jak i ducha, tym samym zapewniając wyższy poziom wypoczynku. 


Kurort Kozubnik - historyczne miejsce w malowniczej okolicy 

Apartamenty “Kurort Kozubnik” położone są w niezwykle uroczej okolicy w Porąbce. Tutaj możemy naprawdę doświadczyć bliskości gór - nieopodal znajduje się Góra Żar i Szczyrk - bądź uraczyć się widokiem Jeziora Międzybrodzkiego czy Żywieckiego.

Tą górską scenerią mógł zachwycać się także wczasowicz z czasów PRL. Turysta XXI wieku dostaje dokładnie to samo, a nawet więcej. Wypoczywając w samym sercu Beskidów, w odnowionym “Kurorcie Kozubnik”, doświadcza luksusu w nowoczesnym wydaniu. Nawet jeśli podczas pobytu pogoda nie dopisze, to blask tego historycznego miejsca zagwarantuje udany wypoczynek w każdej porze roku! 

© 2023 Dream Apart - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : LEMONPIXEL.pl  /  Rezerwację online obsługuje : HOTRES.pl

Bezpieczny nocleg Covid free zone