cross out dream apart
preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu - atrakcja dla całej rodziny

Ustroń jest niewielkim miasteczkiem uzdrowiskowym, położonym w Beskidzie Śląskim. To urocze miejsce każdego roku staje się idealną bazą wypadową dla tysięcy turystów, którzy przyjeżdżają tu zarówno zimą, jak i latem. Jedną z głównych atrakcji nie tylko w Ustroniu, ale i w całych Beskidach jest Leśny Park Niespodzianek. Dlaczego warto odwiedzić to miejsce i jak do niego trafić?
 

Leśny Park Niespodzianek Ustroń: jak dojechać?

Leśny Park Niespodzianek położony jest na terenie starodrzewia bukowego, na południowym stoku Równicy (jednego z najpopularniejszych szczytów górskich w Ustroniu). Znajduje się przy ulicy Zdrowej 16 w Ustroniu Zawodziu, w Beskidzie Śląskim. Można do niego dojechać zarówno samochodem, jak i na rowerze lub pieszo. Do parku doprowadzi nas żółty szlak spacerowy (Szlak Sanatoryjny), który rozpoczyna się przy Urzędzie Miasta w Ustroniu.

Park w Ustroniu zajmuje powierzchnię ponad 15 hektarów, na której rozmieszczonych jest ponad 3,5 km ścieżek przyrodniczo-dydaktycznych. Mamy tu niepowtarzalną możliwość obcowania z naturą i obserwowania dzikich zwierząt żyjących w polskich lasach. Co ważne, park czynny jest przez cały rok – od 1 kwietnia do 31 października w godzinach od 9 do 18, natomiast od 1 listopada do 31 marca w godzinach od 10 do 16.
 

Park Leśnych Niespodzianek Ustroń: atrakcje dla dzieci

Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu to magiczne miejsce, jakiego z pewnością nie znajdziemy nigdzie indziej. Natura, zieleń, dzikie zwierzęta i wszechobecny spokój, jakiego nie zaznamy w środku wielkiego miasta – wszystko to sprawia, że możemy poczuć się tu jak w bajce. Ten niecodzienny ogród zoologiczny pokochają przede wszystkim dzieci, które mogą tu obserwować i głaskać zwierzęta. Ale to nie wszystko! Najmłodsi mają tu także możliwość karmienia m.in. muflonów i danieli, sarenek, kóz oraz alpak, które dosłownie zabierają im karmę z ręki. W zagrodach możemy podziwiać żubry, jelenie szlachetne, dziki, żbiki oraz jenoty.

Wśród ciekawych atrakcji, które czekają na nas w leśnym parku w Ustroniu, są również ścieżki dydaktyczno-przyrodnicze z sokolarnią oraz sowiarnią na czele. W określonych godzinach odbywają się tu pokazy ptaków drapieżnych, nadzorowane przez wykwalifikowanych sokolników. Na terenie sowiarni znajdziemy też Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśniczej, w którym  przygotowano eksponaty zwierząt z różnych kontynentów, oraz stanowiska multimedialne, które mogą okazać się doskonałą lekcję przyrody dla każdego młodego obserwatora.

W parku leśnym przygotowany jest kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy z dużym placem zabaw dla dzieci, które mogą korzystać z licznych trampolin, huśtawek oraz zjeżdżalni. W świat bajek przeniesie nas Aleja Bajkowa z 11 ruchomymi ekspozycjami, m.in. Czerwonym Kapturkiem, Królewną Śnieżką, Bolkiem i Lolkiem oraz Smerfami. Idealnym zakończeniem zwiedzania Leśnego Parku Niespodzianek jest uczta piknikowa na polanie oraz podziwianie malowniczego krajobrazu Beskidu Śląskiego na jednym z wielu miejsc widokowych. 
 

Noclegi w okolicy Leśnego Parku Niespodzianek

Leśny Park Niespodzianek to idealne miejsce na rodzinną wycieczkę, która może zająć nam co najmniej kilka godzin. Warto jednak zaznaczyć, że Leśny Park Niespodzianek to nie jedyna atrakcja, która czeka na nas w Ustroniu. Pijalnia Wód w Parku Zdrojowym, wyprawa kolejką linową na Czantorię czy też spacer szlakami turystycznymi  to zaledwie kilka z wielu sposobów na wypoczynek w tej niewielkiej miejscowości uzdrowiskowej.

Wybierając się do Ustronia, warto zaplanować nocleg na co najmniej kilka dni, by móc skorzystać ze wszystkich atrakcji. W związku z tym serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą luksusowych apartamentów Dream Apart, które znajdują się w pobliżu Leśnego Parku Niespodzianek. W każdym z nich znaleźć można przestronne pokoje z widokiem na góry oraz kuchnię z niezbędnym sprzętem do gotowania. Zobacz naszą ofertę i ciesz się rodzinnym wypoczynkiem w Ustroniu!

© 2023 Dream Apart - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : LEMONPIXEL.pl  /  Rezerwację online obsługuje : HOTRES.pl

Bezpieczny nocleg Covid free zone