cross out dream apart
preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Place zabaw w Wiśle – najlepsze miejsca dla dzieci

Wisła to wymarzone miejsce na rodzinny wypoczynek dla tych, którzy pragną odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku, a przy tym chcą zapewnić dzieciom moc atrakcji. Znajdziemy tu wiele pieszych i rowerowych szlaków turystycznych o różnym stopniu trudności, liczne wyciągi narciarskie, a także nowoczesne place zabaw w Wiśle, które z pewnością zachwycą każdego małego turystę. Gdzie warto wybrać się z dziećmi podczas pobytu w Wiśle?
 

Place zabaw w Wiśle

Wisła to malownicza miejscowość położona w sercu Beskidu Śląskiego, u źródeł rzeki Wisły. Miasteczko podzielone jest na doliny – w każdej z nich znajdziemy szkołę podstawową. Większość placów zabaw w Wiśle położonych jest w sąsiedztwie lub bezpośrednio na terenie szkoły. Warto jednak zaznaczyć, że wszystkie te miejsca są nowocześnie zaprojektowane, zadbane i co najważniejsze – bezpłatne dla każdego. W pobliżu placów zabaw znajdziemy również parkingi, dzięki czemu z łatwością możemy do nich dojechać z każdej części miasta.
 

Plac zabaw Wisła Czarne

Jednym z najciekawszych miejsc dla dzieci jest plac zabaw w dzielnicy Czarne, położony przy Szkole Podstawowej nr 2 w Wiśle. Jest to duża przestrzeń z piaskownicą, huśtawkami, zjeżdżalniami dla mniejszych i większych dzieci, jak również ciekawymi atrakcjami przełajowymi oraz karuzelą. Atutem tego miejsca jest również bezpieczna posadzka, która chroni maluchy w razie upadku.
 

Plac zabaw Wisła Głębce

Kolejną atrakcją, którą warto odwiedzić podczas pobytu w Wiśle, jest plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 4 w dzielnicy Głębce. Jest to teren w pełni ogrodzony i, podobnie jak poprzedni plac zabaw, wyposażony w bezpieczne maty gumowe. Na małych turystów czeka tu zjeżdżalnia, kilka atrakcyjnych huśtawek, piaskownica oraz nowoczesna konstrukcja do wspinaczki.
Co więcej, w pobliżu placu zabaw znaleźć można także duże, wielofunkcyjne boisko z asfaltową nawierzchnią, które świetnie sprawdzi się jako boisko do gry w piłkę nożną lub koszykówkę z dziećmi. Głębce to także wspaniałe miejsce na rodzinny spacer – przechadzając się po okolicy, warto wybrać się w głąb doliny Łabajowa i dojść do znanego wiaduktu kolejowego.
 

Plac zabaw Wisła Jawornik

Trzecie miejsce, które chcielibyśmy polecić rodzinom z dziećmi, to niewielki plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 5 w dzielnicy Jawornik, które doskonale sprawdza się w przypadku najmłodszych pociech. Jest to teren w całości ogrodzony i wyposażony w gumową nawierzchnię. Maluchy mogą korzystać tu z kilku huśtawek, niewielkiej zjeżdżalni, domku do zabaw oraz małej ścianki wspinaczkowej. Tuż obok placu zabaw znajdziemy także siłownię zewnętrzną z miejscem do gry w ping-ponga.
 

Plac zabaw w Parku Kopczyńskiego

Nie wszystkie place zabaw w Wiśle położone są w pobliżu szkół. Przykładem tego jest wyjątkowy, drewniany plac zabaw w Parku Kopczyńskiego, położony nad samą rzeką Wisłą. Pośród drzew znajdziemy tu moc atrakcji dla dzieci w każdym wieku, począwszy od drewnianych domków ze zjeżdżalniami, huśtawek, aż po piaskownicę oraz konstrukcje do wspinaczki i nauki równowagi. Cały plac zabaw jest ogrodzony i wyposażony w miękkie, bezpieczne dla dzieci podłoże.
 

Plac zabaw Skolnity

Przejażdżka kolejką linową na Skolnity to punkt obowiązkowy podczas wypoczynku z dziećmi w Wiśle. Na samym szczycie na najmłodszych czekać będzie wyjątkowa niespodzianka - drewniany plac zabaw z domkiem na drzewie, ścianką wspinaczkową, zjeżdżalnią i huśtawką. W sezonie letnim dla dzieci przygotowana jest także dodatkowa, płatna strefa zabaw z dmuchaną zjeżdżalnią, basenem z łódeczkami oraz karuzelą z pontonami. Koszt korzystania z atrakcji przez jedno dziecko wynosi 20 zł za cały dzień.
 

Zimowy plac zabaw w Wiśle

Rodzicom, którzy wybierają się do Wisły zimą, serdecznie polecamy odwiedzenie Zimowego Placu Zabaw, który położony jest w pobliżu Stacji Narciarskiej Stok. To wymarzone miejsce dla każdego dziecka, które zamiast szaleć na nartach, woli białe szaleństwo na sankach. Wśród najważniejszych atrakcji znajdziemy tu górkę do zjazdów saneczkowych z wyciągiem taśmowym, karuzelę pontonową Sun Kid Rotondo oraz tarczę na śnieżki „Snow ball wall”. Wstęp na Zimowy Plac Zabaw jest płatny – bilet kosztuje 15 zł za osobę.

Po beztroskim szaleństwie na placach zabaw w Wiśle potrzebny jest wypoczynek w wyjątkowym miejscu. Wszystkie rodziny z dziećmi, które wybierają się na urlop do Wisły, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych luksusowych apartamentów w Dream Apart. Gwarantujemy niezapomniany, bajeczny wypoczynek w samym sercu Beskidów!

© 2023 Dream Apart - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : LEMONPIXEL.pl  /  Rezerwację online obsługuje : HOTRES.pl

Bezpieczny nocleg Covid free zone