cross out dream apart
preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Porąbka - mała miejscowość o wielkich możliwościach

Turyści planujący wyjazd w Beskidy bardzo często na miejsce swojego pobytu wybierają te najbardziej popularne miasta - Ustroń, Wisłę, Szczyrk czy Żywiec. I choć nie można odmówić im wyjątkowości i cudownych widoków, to warto celować też w te mniejsze zakątki górskie, które również zachwycają urzekającą scenerią i mnóstwem atrakcji. Zapraszamy Was na wycieczkę do Porąbki - jednej z mniejszych miejscowości w Beskidach, ale jakże uroczej i malowniczej, a co najważniejsze -  z legendarnym Kurortem “Kozubnik” w tle! 


Cicha woda brzegi rwie, czyli o uroku Porąbki słów kilka

Między Żywcem, a Kętami w Beskidzie Małym leży niewielka wieś letniskowa - Porąbka. Podobnie jak w przypadku innych, górskich miejscowości, tutaj także doświadczycie piękna gór, ale w nieco spokojniejszym “wydaniu” - to też daje jej małą przewagę nad innymi, górskimi miastami, w których ustronne miejsca nie zawsze są na wyciągnięcie ręki. 

Ten walor docenią zwłaszcza zwolennicy zacisznych baz wypadowych - zwykle preferują oni nocleg w mniejszej miejscowości, po to, by maksymalnie wypocząć z dala od tłumu turystów. Z kolei wycieczki do większych, pobliskich miast starają się organizować okazjonalnie, już w trakcie pobytu. Czy Wy też jesteście  typem takiego turysty? W takim razie kierunek “Porąbka” jest dla Was wręcz obowiązkowy - może i mniej rozpowszechniony, ale jeśli już tu się zjawicie - nie będziecie chętni do powrotu. Przekonajcie się sami, ile atrakcji zastaniecie  w tym niewielkim miasteczku! 
 

Zabytki i atrakcje w Porąbce - tu musisz zawitać!

Bezapelacyjnie największą atrakcją Porąbki są górskie szczyty, które otaczają ją z każdej strony. Z pobytu w tej urokliwej miejscowości będą zadowoleni więc zarówno miłośnicy wędrówek po górach (nieopodal znajduje się Góra Żar, Chrobacza Łąka, Trzonka), ale także Ci, którzy jedynie lubią delektować się widokiem bezkresnych wzniesień.  Co ciekawe, będą Wam one “towarzyszyć” na każdym kroku - nawet w trakcie zwiedzania innych atrakcji. Jakich? 

-Zapora Wodna “Porąbka” -  jest to pierwsza w Polsce zapora wodna, została zaprojektowana przez prof. Gabriela Narutowicza i znajduje się w sąsiednim Międzybrodziu Bialskim. Spływają do niej wody rzeki Soły, tworząc malownicze Jezioro Międzybrodzkie - sztuczny zbiornik z licznymi atrakcjami przyciąga zwłaszcza rodziny z dziećmi wypoczywające nad jego brzegiem lub pływające na rowerkach wodnych. W okolicy Zapory wodnej rzadko usłyszycie warkot samochodów - przeważają tu głównie piesi turyści bądź rowerzyści.

- Elektrownia Porąbka-Żar -  znajduje się tuż przy Zaporze, więc będąc w okolicy aż szkoda byłoby przeoczyć tę atrakcję. Elektrownia to pierwszy element Zespołu Elektrowni Wodnych (w którego skład wchodzą też Tresna i Elektrownia Szczytowo-Pompowa Porąbka-Żar) Ta ostatnia zlokalizowana jest na szczycie Góry Żar i dostępna dla zwiedzających o każdej porze roku. 

- Wielka Puszcza - jedna z najciekawszych dzielnic Porąbki, która zachęca turystów zalesionymi terenami i malowniczym potokiem o tej samej nazwie. Można się tu przespacerować z całą rodziną lub zorganizować piknik nad jego brzegiem i odetchnąć zdrowym, górskim powietrzem. 

Wszyscy którzy fascynują się historycznymi obiektami również będą zadowoleni z pobytu w Porąbce - zza jednego ze wzgórz wyłania się Zamek Wołek, a także Dąb Wolności, który został zasadzony na 5 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jak sami widzicie, w Porąbce naprawdę jest co zwiedzać!
 

Gdzie się zatrzymać, będąc w Porąbce? Tylko w Kozubniku! 

Skoro już jesteśmy przy historii - na miejsce swojego noclegu warto wybrać legendarny Kozubnik, który jeszcze niedawno był ruiną, a dziś  wraca w wielkim i luksusowym stylu. Na jego terenie znajduje się Kurort “Kozubnik”, czyli 54 ekskluzywne apartamenty Dream Apart.

Tutaj górskie wschody i zachody słońca możecie podziwiać od rana, bez opuszczania apartamentu - Waszym punktem widokowym będzie przestronny balkon z krajobrazem na roztaczające się okoliczne pasma górskie. A co znajduje się w pobliżu Kurortu “Kozubnik” w Porąbce? Góra Żar, Jezioro Międzybrodzkie i Jezioro Żywieckie, a chętni mogą również zaplanować wycieczkę do Szczyrku. 

Jeśli już po samym opisie zaczynacie darzyć Porąbkę sympatią - czekamy właśnie w Kozubniku! A dla tych, którzy wolą nieco większe miejscowości - przygotowaliśmy luksusowo wyposażone Apartamenty w Wiśle, Ustroniu i Szczyrku. Przybywajcie i wypoczywajcie!

© 2023 Dream Apart - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : LEMONPIXEL.pl  /  Rezerwację online obsługuje : HOTRES.pl

Bezpieczny nocleg Covid free zone