cross out dream apart
preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Skrzyczne - gdzie znaleźć nocleg w Szczyrku?

Skrzyczne to najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego, należący z tego względu do Korony Gór Polskich. W te malownicze tereny co rok udaje się wielu turystów, szczególnie tych mieszkających na co dzień w dużych miastach. Piękno otaczającej przyrody, możliwość aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, błoga cisza - jeden dzień to za mało, aby w pełni poznać to miejsce. Gdzie znaleźć noclegi na Skrzycznem i co jeszcze powinniśmy zobaczyć w okolicach Szczyrku, jeśli planujemy spędzić tutaj przynajmniej kilka dni?
 

Noclegi przy wyciągu na Skrzyczne

Skrzyczne jest doskonałą destynacją szczególnie zimą, gdy temperatura spada poniżej 0 stopni, a górskie szczyty pokrywa śnieg. Wówczas miłośnicy zjeżdżania na nartach czy deskach snowboardowych udają się w okolice Szczyrku, do ośrodka narciarskiego na Skrzycznem. Warto dodać, że trasa narciarska w Szczyrku posiada homologację Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), która umożliwia organizację międzynarodowych zawodów kobiet i mężczyzn w zjeździe, slalomie, gigant-slalomie oraz supergigancie. 

Nie trzeba być jednak profesjonalistą, żeby korzystać z trasy narciarskiej na Skrzycznem. Można udać się tutaj samemu lub z całą rodziną, aby aktywnie spędzić wolny czas. Gdzie jednak najlepiej wybrać noclegi na Skrzycznem? To zależy od naszych potrzeb. Jeśli nie mamy wysokich wymagań i chcemy wynająć pokoje z podstawowym wyposażeniem, w którym spędzimy noc, możemy zdecydować się na skorzystanie z oferty schroniska. A dla osób, którym zależy na wygodzie i planują spędzić urlop w ekskluzywnym miejscu, z pewnością przypadnie do gustu oferta Dream Apart w Szczyrku. Pobyt w luksusowych apartamentach może być niezapomnianym przeżyciem. Apartamenty są świetnie zlokalizowane - z łatwością można dojechać do nich samochodem, a same budynki usytuowane są w miejscach, z których bez problemu można trafić na górskie szlaki, udać się na stok narciarski czy też do centrum miasta. To warta rozważenia alternatywa na noclegi w Szczyrku.

 

Skrzyczne - miejsce warte odwiedzenia o każdej porze roku

Byłoby błędem jednak sądzić, że Skrzyczne to miejsce atrakcyjne dla turystów tylko zimą, gdy spadnie śnieg - latem, wiosną czy jesienią jest tutaj równie pięknie. Szczególnie docenią tę okolicę pasjonaci górskich wycieczek i osoby, które chcą spędzić urlop obcując z naturą i podziwiając zapierające dech w piersiach widoki. Na Skrzyczne prowadzi kilka szlaków górskich - pierwszy z nich to trasa niebieska, która zaczyna się w Szczyrku. Szlak jest łagodny i uważany za jeden z najłatwiejszych, którymi można dostać się na szczyt. Tę trasę mogą wybrać rodziny z dziećmi, które nie powinny mieć problemów ze wspinaczką, jest ona także odpowiednia dla osób starszych czy też dla rekreacyjnych spacerowiczów. Samo podejście zajmuje około 2 godzin, ale należy pamiętać, że zimą szlak jest całkowicie wyłączony z użytku dla ruchu pieszego, ponieważ prowadzi w okolice wyciągu na Skrzycznem i trasy narciarskiej. W Szczyrku ma również swój początek trasa zielona, uważana jednak za bardziej wymagającą, ale można wybrać także szlak Doliną Zimnika przez Malinowską Skałę, choć jest on dłuższy.
 

Skrzyczne - inne atrakcje

Jeśli jesteśmy zdecydowani na nocleg pod Skrzycznem i chcemy spędzić tu urlop czy wakacje, warto poznać inne atrakcje, które oferuje nam to miejsce. Jednymi ze znaków rozpoznawczych Skrzycznego są koleje linowe. To prawdziwa gratka dla turystów, którzy chcą podziwiać niesamowite widoki z wysokości gondoli, która może zawieźć pasażera prawie na sam szczyt. Skrzyczne słynie także z wielu ścieżek rowerowych, zarówno rekreacyjnych, jak i wyczynowych (enduro oraz downhill). Swój raj na ziemi mają tu paralotniarze, których osoby z lękiem wysokości mogą bezpiecznie podziwiać z poziomu górskich ścieżek. Ci bardziej odważni nie mogą jednak przegapić możliwości wejścia na wieżę widokową, ulokowaną w pobliżu górnego peronu kolejki. Widok całej kotliny bielsko-żywieckiej jest nie do zapomnienia.

Skrzyczne to doskonałe miejsce na krótką wycieczkę, urlop czy też kilkutygodniowe wakacje. Planując aktywny wypoczynek w górach i szukając noclegów pod Skrzycznem, warto skorzystać z oferty Dream Apart, aby pobyt w luksusowym apartamencie połączyć z kojącym wpływem stałego kontaktu z okoliczną przyrodą.

© 2023 Dream Apart - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : LEMONPIXEL.pl  /  Rezerwację online obsługuje : HOTRES.pl

Bezpieczny nocleg Covid free zone