cross out dream apart
preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Szczyrk i Jezioro Żywieckie. Prawdziwy skrawek morza w górach

Wiosenna pogoda i ciepłe promienie słońca przebijające się przez okna zachęcają do tego, by powoli planować pierwszy w tym roku urlop. Dla wielu osób wiąże się to z odwiecznym dylematem, jaki kierunek wyjazdu wybrać – góry czy morze? Okazuje się, że na mapie Beskidu Małego znajdziemy malownicze miejsce, które łączy oba te krajobrazy – Jezioro Żywieckie. Planujesz urlop w Szczyrku? Jezioro Żywieckie to obowiązkowy punkt na liście atrakcji w tej wyjątkowej okolicy!
 

Jezioro Żywieckie - największe atrakcje nad wodą

Jezioro Żywieckie to prawdziwy raj dla rodzin z dziećmi, które mogą tu korzystać ze świetnie zagospodarowanych, strzeżonych kąpielisk, m.in. bezpłatnego kąpieliska w zatoce Moszczanka. Po całodniowym wypoczynku nad wodą warto wybrać się na rejs statkiem wycieczkowym, który znajdziemy np. w ośrodkach koło zapory w Tresnej.
 
Jedną z największych atrakcji Jeziora Żywieckiego jest możliwość uprawiania różnego rodzaju sportów wodnych. Do dyspozycji turystów pozostają liczne szkółki żeglarskie, windsurfingowe i pływackie, które umożliwiają także zrobienie kursu windsurfingu lub żeglarstwa. Co ważne, nad Jezioro Żywieckie nie musimy przyjeżdżać z własnym sprzętem – możemy tu wypożyczyć łódki, kajaki, czy też rowerki wodne.

Warto wspomnieć, że Jezioro Żywieckie to doskonałe miejsce wypoczynkowe dla wędkarzy, którzy mogą uzyskać tu krótkoterminową licencję wędkarską i łowić w wodach jeziora m.in. szczupaki, sandacze i leszcze. Bogactwo gęstych lasów beskidzkich sprawia, że pokochają je także grzybiarze, którzy latem i wczesną jesienią mogą znaleźć w nich wiele gatunków grzybów.
 

Jezioro Żywieckie – jak powstało?

Jezioro Żywieckie jest sztucznym zbiornikiem wodnym w pobliżu Żywca, który powstał w 1966 roku na skutek spiętrzenia wód rzeki Soły. Ze względu na częste powodzie, które po wojnie dotykały tereny Żywiecczyzny, podjęto decyzję o wybudowaniu zapory Tresna (nazwa pochodzi od miejscowości nad jeziorem). Powstanie jeziora i zbudowanie tamy spowodowało zalanie kilku okolicznych wsi, w tym Starego Żywca, Tresnej, Zarzecza oraz Zadzieli. Obecnie przy tamie na Jeziorze Żywieckim znajduje się elektrownia wodna, natomiast jezioro pełni głównie funkcję rekreacyjną i przeciwpowodziową.

Jezioro Żywieckie o powierzchni około 10 km2 rozlewa się u zboczy Beskidu Małego, stając się tym samym miejscem niezwykle atrakcyjnym pod względem turystycznym. Każdego roku przyjeżdżają tu tysiące turystów, którzy mogą tu żeglować, łowić ryby i wypoczywać nad wodą lub przemierzać beskidzkie szlaki górskie. Do urlopu nad Jeziorem Żywieckim i w Szczyrku zachęca także rozwinięta baza noclegowa i gastronomiczna, dzięki czemu każdy może wybrać tutaj miejsce idealne dla siebie.
 

Urlop w Szczyrku - Jezioro Żywieckie

Jezioro Żywieckie jest oddalone zaledwie 20 km od Szczyrku, który obfituje w moc atrakcji dla każdego, w tym kolejkę linową na Skrzyczne, piękny deptak nad rzeką Żylicą oraz Beskidzką Galerię Sztuki. Co ważne, ze względu na fakt, że w okresie wiosennym i letnim noclegi nad Jeziorem Żywieckim cieszą się dużą popularnością wśród turystów, Szczyrk staje się idealnym miejscem do wypoczynku w kameralnych warunkach i z malowniczymi widokami na cały Beskid Śląski.
 
Wybierając się na rodzinny urlop w Szczyrku, warto przynajmniej jeden dzień zarezerwować na relaks nad Jeziorem Żywieckim oraz jeden dzień na wyprawę beskidzkimi szlakami na popularną Górę Żar. Na jej szczyt możemy wybrać się jednym z dwóch szlaków turystycznych lub wjechać kolejką linową z Międzybrodzia Żywieckiego, która stanowi doskonałą atrakcję dla najmłodszych. To jednak nie koniec niespodzianek dla rodzin z dziećmi. Góra Żar to wyjątkowe centrum rekreacyjne, w którym skorzystać można ze zjeżdżalni pontonowej i placu zabaw z dmuchańcami. Ponadto dla fanów bardziej ekstremalnych przygód, proponujemy “zwiedzanie” Góry Żar i okolic z lotu ptaka! Loty widokowe paralotnią, motoparalotnią czy szybowcem gwarantują niezapomniane przeżycia i wspomnienia z podróży. Zimą jest to natomiast idealne miejsce do jazdy na nartach.
 
Jeśli planujesz wypoczynek w Szczyrku i nad Jeziorem Żywieckim, zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszych komfortowych apartamentów w Dream Apart. U nas z pewnością poczujesz prawdziwy, nadmorski klimat w górach!

© 2023 Dream Apart - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : LEMONPIXEL.pl  /  Rezerwację online obsługuje : HOTRES.pl

Bezpieczny nocleg Covid free zone