cross out dream apart
preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Szczyrk – trasy rowerowe. Gdzie udać się na przejażdżkę?

Szczyrk to miejscowość wyjątkowa z wielu powodów. Zimą nazywa się ją narciarską stolicą Polski, gdzie miłośnicy białego szaleństwa mogą korzystać z wysoko rozwiniętej infrastruktury narciarskiej. Wiosną i latem Szczyrk staje się natomiast wymarzonym miejscem dla fanów wycieczek górskich i kolarstwa. Znajdziemy tu wiele wspaniałych, widokowych tras rowerowych o różnym stopniu trudności, które dostosowane są do potrzeb zarówno rodzin z dziećmi, jak i wielbicieli jazdy MTB. Gdzie warto udać się na rowerową przejażdżkę w Szczyrku?
 

Trasy rowerowe w Szczyrku

Szczyrk to idealne miejsce dla miłośników kolarstwa górskiego, którzy mogą skorzystać tu z ponad 400 różnych tras rowerowych. Każda z nich dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń i pozwala zachwycać się malowniczymi widokami na okolicę. Ze względu na fakt, że Szczyrk otoczony jest górami o stosunkowo stromych zboczach, należy pamiętać, by odpowiednio przygotować się do wyprawy – zarówno pod względem sprzętu, jak i kondycji.

Szlaki rowerowe w Szczyrku, podobnie jak szlaki piesze, są oznaczone kolorami. Znajdziemy tu:
  • szlaki rowerowe czerwone – trasa Skrzyczne przez Halę Skrzyczeńską oraz trasa Magura - schronisko PTTK „Klimczok”;
  • szlaki rowerowe żółte – trasa Beskid przez Migdały, prowadząca przez Szczyt Beskidek oraz Przełęcz Karkoszczonkę;
  • szlaki rowerowe niebieskie – trasa Bieniatka przez Górkę oraz trasa wokół Skalitego przez Siodło pod Skalitem.

Trasa rowerowa Bielsko-Szczyrk

Trasa rowerowa prowadząca z Bielska-Białej do Szczyrku to nie tylko doskonała okazja do tego, by podziwiać piękno okolicznych terenów, ale także możliwość sprawdzenia swojej kondycji. Cała trasa określana jest jako średnio trudna, a jej dystans wynosi około 35 km. By ją pokonać, najlepiej zarezerwować sobie cały dzień, ponieważ sam przejazd może zająć nam około 4-5 godzin. Wycieczkę warto rozpocząć z centrum Szczyrku i dalej kierować się w stronę Sanktuarium Na Górce i osiedla Podmagurskiego. Następnie droga prowadzi w stronę schroniska górskiego PTTK Klimczok oraz szlakiem czerwonym do Szyndzielni. Stamtąd jedziemy w kierunku Dębowca, a następnie do centrum Bielska-Białej.
 

Ścieżka rowerowa Rybarzowice-Szczyrk

Jedną z najchętniej wybieranych tras rowerowych w okolicach Szczyrku jest ścieżka rowerowa Rybarzowice-Szczyrk, której dystans wynosi około 16 km. Jest to niezwykle przyjemna, rekreacyjna trasa prowadząca zielonym szlakiem rowerowym wzdłuż rzeki Żylica. Ta piękna trasa o małym stopniu trudności polecana jest na pierwszą wycieczkę rowerową z dziećmi, które dopiero rozpoczynają przygodę z kolarstwem. Po drodze mijamy kilka placów zabaw, natomiast w Szczyrku dzieci mogą skorzystać z parku linowego oraz mini golfa w Szyszka Parku.
 

Szczyrk – ścieżki rowerowe dla rodzin z dziećmi

Z myślą o rodzinach z dziećmi i początkujących cyklistach w Szczyrku powstała trasa pieszo-rowerowa, która obfituje w łagodne i umiarkowane wzniesienia. Cała trasa ma zaledwie 4 km i prowadzi od Urzędu Miasta, wzdłuż rzeki Żylicy aż do Skalitego. Druga ciekawa ścieżka rowerowa w Szczyrku biegnie wokół Skalitego przez Siodło, jednak jest nieco dłuższa – ma 8,1 km długości, a jej przejazd zajmuje rodzinom około 50 minut. Jest to szlak niebieski, dlatego też nie musimy martwić się tu o zbyt duże wzniesienia – największa różnica w wysokości terenu wynosi 232 metry.
 

Szczyrk – trasy rowerowe MTB

Szczyrk to wymarzone miejsce dla pasjonatów wyczynowego kolarstwa górskiego. W 2019 roku otwarty został tu kompleks tras rowerowych typu single track Enduro Trails by TREK, które umieszczone zostały z dala od pieszych szlaków górskich. Wśród nich znajdziemy trasy dla rowerzystów o zróżnicowanym stopniu zaawansowania w kolarstwie, w tym m.in. trasę niebieską Hip HopA Flow (o długości 5600 m), która dostosowana jest do potrzeb początkujących zawodników. Dla nieco bardziej zaawansowanych kolarzy polecana jest trasa czerwona OTIK (długość: 2850 m), w której znajdziemy przeszkody w postaci kamieni oraz wyeksponowanych korzeni drzew.

Planujesz połączyć przejażdżki rowerowe z wypoczynkiem w Szczyrku? Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszych luksusowych apartamentów Dream Apart, które czekają na wszystkich miłośników kolarstwa i wypoczynku w górach! Większość naszych apartamentów posiada garaże, w których można przechować własne rowery, a sam pobyt w apartamencie jest idealnym pomysłem na komfortowy odpoczynek po wycieczce.

© 2023 Dream Apart - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : LEMONPIXEL.pl  /  Rezerwację online obsługuje : HOTRES.pl

Bezpieczny nocleg Covid free zone