cross out dream apart
preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Wakacje w czasie koronawirusa - 5 najlepszych miejsc w Polsce na odpoczynek

Oficjalny okres wakacyjny już za nami, a dzieci powoli wracają do szkolnych obowiązków po dwumiesięcznej przerwie. Nie oznacza to jednak, że czas urlopowy przeminął wraz z końcem sierpnia - wręcz przeciwnie! Wiele osób decyduje się na odpoczynek jeszcze we wrześniu, a nawet w październiku, ze względu na wyjątkową sytuację związaną z pandemią koronawirusa. Specjalnie dla tych, którzy jeszcze zastanawiają się nad wyborem miejsca do tegorocznego wypoczynku, przygotowaliśmy listę 5 miejsc, gdzie warto jechać na wakacje w Polsce w czasie koronawirusa.
 

Łeba - pomysł na urlop nad morzem

Dla osób uwielbiających wypoczynek nad morzem, wakacje w czasie koronawirusa w lipcu i sierpniu mogły stanowić pewien problem, jeśli chcieli uniknąć dużych skupisk ludzi. Z tego względu to właśnie wrzesień może być idealnym miesiącem na wypoczynek, ponieważ może być jeszcze na tyle ciepło, aby kąpać się w morzu. 

Jednym z najlepszych pomysłów na wakacje w Polsce jest z tego względu spędzenie urlopu w Łebie - czyli w najatrakcyjniejszym mieście nad Morzem Bałtyckim. Miejscowość kojarzona jest przede wszystkim z największymi ruchomymi wydmami w Europie, znajdującymi się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Park ten jest zresztą wpisany na Listę Światowych Rezerwatów Biosfery UNESCO, ze względu na wyjątkowość występującej tam fauny i flory. Krajobrazy na pewno warte zobaczenia!
 

Tatry - Morskie Oko, Dolina Pięciu Stawów

Na przeciwległym krańcu mapy Polski znajdują się Tatry - to z kolei destynacja szczególnie polecana miłośnikom górskich wycieczek i aktywnego spędzania wolnego czasu. Są to jedyne polskie góry o charakterze alpejskim. Prawdziwym symbolem Tatr jest Morskie Oko. Uznawane jest za najpiękniejsze tatrzański staw i zachwyca turystów niezwykłą przejrzystością swoich wód. Ma ponad 50 metrów głębokości, a jego nazwa wywodzi się z legendy, według której Morskie Oko było niegdyś podziemnie połączone z morzem. 

Innym miejscem nieodłącznie kojarzonym z Tatrami jest Dolina Pięciu Stawów. Swą nazwę zawdzięcza stawom polodowcowym - Wielkiemu, Przedniemu, Zadniemu, Czarnemu i Małemu Stawowi Polskiemu. Dolina jest tak popularna wśród turystów ze względu na niesamowite widoki, które można tam podziwiać. W jej pobliżu znajduje się także wodospad Siklawa, mający aż 70 metrów wysokości.
 

Mazury - Kraina Tysiąca Jezior

Mazury są tak popularnym kierunkiem dla turystów, że pewnie nie trzeba ich nikomu opisywać. Kraina Tysiąca Jezior to nie tylko chwytliwa nazwa - faktycznie znajduje się tam ponad 2600 jezior, z czego największym jest Śniardwy. Jednym z najbardziej popularnych miast w tym rejonie jest Giżycko, prawdziwa stolica żeglarstwa i jeden z głównych portów na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Mazury regularnie odwiedza bardzo duża liczba turystów, ale na ich terenie jest też wiele ustronnych i mniej uczęszczanych miejscowości, w których znajdą miejsce na odpoczynek osoby pragnące ciszy i spokoju. 
 

Puszcza Białowieska 

Innym pomysłem na spędzenie wakacji w czasie koronawirusa jest udanie się w rejony Puszczy Białowieskiej, która znajduje się na granicy Polski i Białorusi. To kolejne niepowtarzalne miejsce na naszym kontynencie - jest to ostatni pierwotny las nizin europejskich, w którym żadne drzewo nie zostało posadzone przez człowieka. Zachowały się w niej naturalne ekosystemy, które nie są już spotykane w żadnym innym miejscu na świecie. Puszcza Białowieska to także dom bardzo dobrze nam znanego największego ssaka europejskiego, czyli żubra. Miłośnicy fauny i flory będą czuli się tutaj jak w niebie.
 

Beskidy - idealne miejsca na odpoczynek

Jeśli chcesz spędzić wakacje z dziećmi w Polsce, warto zdecydować się na odpoczynek w malowniczych Beskidach. Złota, polska jesień jest szczególnie piękna na górskich szlakach, które w tutaj znajdują się na każdym kroku. 

Najpopularniejsze pasmo w Beskidach to Beskid Śląski, którego najwyższym szczytem jest Skrzyczne, położone niedaleko Szczyrku. Szczyrk jest uznawany za jedną z najbardziej atrakcyjnych miejscowości w Beskidach, obok Wisły oraz Ustronia. To miejsca chętnie odwiedzane nie tylko ze względu na bliskość gór, ale także inne atrakcje. W Wiśle znajduje się m.in. skocznia narciarska "Malinka" im. Adama Małysza, na której odbywają się zawody Pucharu Świata. Szczyrk, Wisła czy Ustroń są polecane jako wakacyjny kierunek dla rodzin, ponieważ jest tam wiele restauracji, kin, do których można się udać, a także paintball czy trasy enduro. Są to więc miasta idealne do aktywnego spędzenia czasu, ale też odpoczynku i relaksu, niekoniecznie podczas zdobywania najwyższych górskich szczytów.
 

Jeśli chcesz spędzić wakacje na terenie Beskidów i szukasz apartamentów do wynajęcia na czas urlopu w Szczyrku, Wiśle czy Ustroniu, sprawdź ofertę Dream Apart. Pobyt w jednym z naszych ośrodków pozwoli Ci cieszyć się komfortem i wysokim standardem po powrocie z górskich szlaków czy wycieczki rowerowej. Rozgość się i spędź urlop w luksusowych apartamentach u stóp Beskidów!

© 2023 Dream Apart - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : LEMONPIXEL.pl  /  Rezerwację online obsługuje : HOTRES.pl

Bezpieczny nocleg Covid free zone