cross out dream apart
preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Wyprawa zimowa w góry z psem czyli jak przygotować się na taką okazję

Czy mieliście kiedyś tak, że w trakcie oglądania cudownych zdjęć z Beskidów na Facebooku, Instagramie lub blogu przyszedł wam gotowy plan wycieczki ale jedyną wątpliwością było - a co zrobimy z naszym psem?
 
Jeżeli marzy Wam się zdobywanie szczytów z czworonogiem to przeczytajcie ten artykuł!  

 

 

Wędrówka z psem w górach 

Jak sprawić żeby Wasz pies stał się niemalże alpinistą? Warto przygotować się do tego praktycznie. Jeżeli więc wędrujecie wspólnie z psem zimą, musicie pamiętać o kilku ważnych aspektach mając na uwadze fakt, że pies to prawdziwy członek rodziny.

 

Must have każdej wycieczki 

Drugie śniadanie, tak jak u ludzi, jest istotnym elementem wycieczki. Niech będzie to wysokokaloryczna przekąska. Pamiętajcie, że trudne warunki na szlaku mocno wpływają na zmęczenie psa. 

 

Jaka przekąska będzie idealna? Można zabrać saszetkę lub puszkę z mokrą karmą. Przemierzając szlak niejednokrotnie prosiliśmy w schroniskach o surowe jajka, które dla naszego czworonoga stanowią świetną przekąskę z dużą ilością kalorii. Nie zapomnijcie o wodzie, bo mimo, że psiaki lubią pić wodę z potoków lub zimą wykorzystując do tego topniejący śnieg, to letnia woda z termosu jest najlepszą opcją.

 

Bezpieczny szlak zaczyna się od odpowiedniego sprzętu

Dobrze dobrany sprzęt zapewni Ci bezpieczeństwo na szlaku. Dopasowane szelki umożliwiają swobodne poruszanie się psa - zdecydowanie najbardziej lubimy tę opcję. Kiedy jest ślisko potrzebujesz wolnych rąk więc szelki bardzo pomagają przy wchodzeniu czy schodzeniu. 

 

Zanim ubierzecie szelki sprawdźcie czy pies czuje się w nich wygodnie i swobodnie. Warto też przed wyjazdem w góry zrobić kilka próbnych spacerów. Jeżeli jednak zdecydujecie się na smycz to najlepiej model z amortyzatorem. 

 

Na dłuższe wędrówki i wymagające trasy warto zaopatrzyć się w specjalne buty dla psa. Zamarznięty śnieg może być niebezpieczny dla psich łapek. Psy mają różną tolerancję na zimno, dlatego często zabieramy sweter podszyty polarem, który przydaje się szczególnie w drodze powrotnej do domu, kiedy pies jest już bardziej zmęczony i trudniej znosi niesprzyjające warunki na trasie.

 

Warto zadbać także o koc termiczny czy apteczkę, bo na górskim szlaku może wydarzyć się wszystko. Planuj więc trasę tak, aby była możliwość zatrzymania się w schronisku szczególnie, że w wędrówce z psem czas przewidywany przez mapy może znacznie się zwiększyć. 

 

Aplikacja ratunek 

Zainstaluj ją na swoim telefonie. Już wielokrotnie ratowała ludzkie życie. Aplikacja została stworzona z myślą o tych, którzy chcą skorzystać z pomocy Służb Ratowniczych i błyskawicznie wezwać pomoc nawet w terenach górskich, w których sygnał jest bardzo słaby.

 

Apartamenty przyjazne psom

Po wymagającej wycieczce warto odpocząć w komfortowych apartamentach. Mając na uwadze podróżujących z psem, część apartamentów Dream Apart przygotowaliśmy specjalnie dla czworonogów. Zanim dokonasz rezerwacji zapytaj infolinię o nocleg z psem. 

 

Mając już teraz wszystko dobrze zaplanowane czas wyruszać na trasę z czworonogiem! Widzimy się w Beskidach? 

© 2023 Dream Apart - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : LEMONPIXEL.pl  /  Rezerwację online obsługuje : HOTRES.pl

Bezpieczny nocleg Covid free zone