cross out dream apart
preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Zimowe atrakcje dla rodzin z dziećmi

Jakie pierwsze skojarzenie przychodzi ci do głowy, kiedy słyszysz zima i góry? Oczywiście narty i snowboard. Dokładnie w tej kolejności, bo tak najcześciej wybierają Polacy. Jednak pobyt w Beskidach to nie tylko te dwie wymienione atrakcje. Jest o wiele więcej możliwości wykorzystania białego puchu!
 
Beskidy - idealne miejsce dla rodzin z dziećmi
Przygoda z dziećmi w górach nie musi oznaczać spędzania wielu godzin w oczekiwaniu na to, aby któryś z rodziców ukończył zjazd na stoku! W Szczyrku, Wiśle i Ustroniu można wybrać się na szlak z dziećmi. Szczególnie polecamy te trzy miasta, bo większość tras jest dobrze przygotowana i dostępna dla rodzin (sanki w ruch i przygodę można zacząć). Chodzenie po górach w tych rejonach jest bardzo popularne i sprawdzone.  

Góry z dziećmi
O czym warto pamiętać podczas zimowych wędrówek z dziećmi? Wybierajmy trasy dosyć krótkie. Warto również zaplanować tak podróż, aby w okolicy znajdowało się schronisko. To właśnie tam możemy się zregenerować, rozgrzać i przebrać. Oczywiście w Beskidach w schroniskach będziecie mogli napić się ciepłej herbatki i niejednokrotnie coś zjeść. Pamiętajcie, aby tempo ustawić znacznie wolniej - warto przy tym również łączyć przejście z lepieniem bałwanków, robieniem orłów czy bitew na śnieżki. Czas przejścia zimą będzie wolniejszy, więc wybierając szlak warto pomnożyć dwukrotnie podany czas trasy.

Ubiór dziecka na szlaku
Wyruszając na szlak warto wyjść zdecydowanie wcześniej, bo to właśnie zimą szybko zaczyna się ściemniać. Zanim wyruszymy warto przygotować dziecko do trasy. Przedstawić mu w lekkim zarysie plan wycieczki, a następnie odpowiednio ubrać. Ubierajmy dzieci ciepło i … na cebulkę. Ten stary, sprawdzony sposób jest najlepszy. Zawsze można zdjąć jedną warstwę ubrań. Starajmy się nie ubierać dzieci zdecydowanie cieplej niż nas samych - przegrzanie na trasie to najgorsza opcja. Wybierz polarowy komin zamiast szalika. Kurtka zimowa? Tak, ale tylko z kapturem. Bardzo praktyczne są stuptuty - nieprzemakalne nakładki na buty i łydki. Do plecaka warto zabrać dodatkowy zestaw ubrań i koniecznie 2/3 pary rękawiczek, a także zapasową czapkę.  
 
Skituring w ofercie Dream Apart 

To właśnie w Beskidach bardzo popularne w ostatnim czasie stały się skitury. Skituring to sport dla każdego! A czym jest skituring? to aktywność fizyczna łącząca ze sobą wędrówki górskie z narciarstwem. Chodzenie odbywa się przy użyciu nart skitourowych, do których na czas stromego podejścia zakładane są tzw. „foki”. Foki to pasy materiału antypoślizgowego mocowane na śligach nart. W Dream Apart planujemy wspólną ofertę z profesjonalną ekipą CHODŹ NA TURA. Czekać na Was będą wyprawy skiturowe, splitboardowe i wiele inny pomysłów na turowanie. Chcemy, aby każda osoba przyjeżdżająca do naszych apartamentów mogła spróbować tej niezwykłej zimowej alternatywy.

W Dream Apart pojawią się więc naprawdę ciekawe pakiety turowania dla każdego:
  • PAKIET JEDNODNIOWY + SPRZĘT - 300 zł
  • PAKIET DWUDNIOWY + SPRZĘT - CENA 500 zł
  • PAKIET TRZYDNIOWY + SPRZĘT - CENA 750 zł
  • WYKUPIENIE SZKOLENIA 1 DZIEŃ Z WŁASNYM SPRZĘTEM - CENA 200 zł
  • 2 DNI Z WŁASNYM SPRZĘTEM - 350 zł
  • 3 DNI Z WŁASNYM SPRZĘTEM - 450 zł
  • WYPOŻYCZENIE SPRZĘTU SKI - TUROWEGO BEZ SZKOLENIA - 1 DZIEŃ SKITUR - 120 zł / 1 DZIEŃ SPLITBOARDU - 150 z
Polecamy zapoznać się z naszą ofert ponad 120 apartamentów w najlepszych górskich kurortach i już dziś zaplanować aktywny pobyt w Beskidach.

Zimo przybywaj!  

 

© 2023 Dream Apart - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : LEMONPIXEL.pl  /  Rezerwację online obsługuje : HOTRES.pl

Bezpieczny nocleg Covid free zone