cross out dream apart
preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Górskie rowerowe trasy wizytówką Beskidów: 5 odjechanych miejscówek dla fanów dwóch kółek

Jazda na rowerze to pasja wielu osób. Jeśli poszukujesz górskich tras rowerowych, nie zapominaj o Beskidach! W tym wyjątkowym miejscu znajdziesz wiele unikalnych propozycji, które na długo pozostaną w Twojej pamięci. W tym artykule przedstawiamy najciekawsze górskie trasy rowerowe w Beskidach, które są uwielbiane przez miłośników jednośladów. Już teraz sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Najlepsze ścieżki rowerowe w Beskidach - sprawdź proponowane szlaki singletracków

Gdzie na wakacje w Polsce z rowerem? Doskonałym pomysłem jest wizyta w Beskidach, która daje ogromne możliwości. To miejsce idealne zarówno dla fanów wędrówek pieszych, jak i jazdy na rowerze. Niezapomniane trasy rowerowe Beskidów zaskakują swoimi widokami i stanowią nie lada gratkę dla każdego, kto lubi przemierzać długie kilometry na rowerze!

Rowerzyści mogą postawić na następujące trasy rowerowe w Beskidach:

  • Wiślana Trasa Rowerowa - to jedna z najpiękniejszych tras, która wiedzie z Ustronia do Wisły, wzdłuż rzeki Wisły. Możesz liczyć na okolicę pełną lasów i łąk, podziwiając piękno natury! Wiślana trasa rowerowa na Śląsku jest odpowiednia nawet dla początkujących osób.
  • Downhill na Górze Żar - góra ta jest położona w okolicach Bielska-Białej. To świetna propozycja dla fanów dyscyplin grawitacyjnych, którzy chcą poczuć ogromne emocje podczas jazdy. Co ciekawe, trasy są cały czas poprawiane, tak aby nawet najbardziej doświadczeni rowerzyści byli zadowoleni.
  • Enduro Trails - to rozwiązanie, które warto mieć na uwadze w przypadku poszukiwania ekstremalnych przygód. Trasa ta jest przeznaczona dla zaawansowanych rowerzystów z odpowiednim sprzętem i umiejętnościami. W efekcie będziesz cieszyć się cudownymi krajobrazami i licznymi doznaniami!
  • Widokowa Pętla po Beskidzie Śląskim - to trasa idealna dla miłośników górskich krajobrazów. Zarówno osoby początkujące, jak i doświadczone poradzą sobie z tym zadaniem. Trasa liczy 28 kilometrów i biegnie przez południowy teren Wisły.
Rower na tle zachodzącego słońca w Beskidach
 

Jak widzisz, możliwości w tym miejscu masz bardzo dużo. Faktem jest, że rowerowe Beskidy czekają właśnie na Ciebie!

Enduro Trails: kompleks górskich rowerowych ścieżek o różnym stopniu trudności - prawdziwy strzał w dziesiątkę

Gdzie na rower na Śląsku? Z pewnością warto mieć na uwadze kompleks górskich ścieżek rowerowych o różnym stopniu trudności. Jest to sieć tzw. singletracków, czyli jednokierunkowych tras rowerowych. Na rowerze możesz przemierzyć piękne Beskidy, korzystając z kilku stopni trudności.

Początkujące osoby wybierają trasy zielone, które bazują raczej na niewielkich przeszkodach naturalnych. Średnio zaawansowani kolarze mogą postawić na trasy niebieskie, odznaczające się ciasnymi zakrętami i większymi muldami. Nieco trudniej wypadają trasy czerwone, które wymagają specjalnych umiejętności. Poza tym trasy rowerowe w Beskidzie Żywieckim to także trasy czarne, przeznaczone dla ekspertów. Musisz tutaj liczyć się z wieloma naturalnymi i sztucznymi przeszkodami oraz perfekcyjnie radzić sobie na rowerze!

Enduro trails Bielsko-Biała - sieć ścieżek i tras wokół Koziej Górki i Szyndzielni

Na uznanie zasługują także rodzinne trasy rowerowe, które wzbudzają zainteresowanie fanów wycieczek rowerowych. Sieć ścieżek i tras czeka na Ciebie dookoła Koziej Górki i Szyndzielni. To doskonały wybór, który sprawi, że Beskidy rowerem pozostaną niezapomnianą przygodą!

Co warto wiedzieć o tym miejscu? Centrum ścieżek znajduje się u stóp Koziej Góry, a trasy rozpościerają się między Szyndzielnią i Kozią Górą. W tym obszarze znajdował się najdłuższy tor saneczkarski w całej Europie. Na szczyt dotrzesz koleją gondolową, a stamtąd zjedziesz aż do centrum ścieżek na bielskich Błoniach. Zjazd trasą niebieską ma ponad 11 km i jest to najdłuższa trasa rowerowa w Polsce.

Górskie ścieżki rowerowe Enduro Trails w Szczyrku - bandy, hopki i sporo naturalnych przeszkód terenowych

Wśród zainteresowań rowerzystów znajdują się także trasy rowerowe w Szczyrku. Czym cechuje się ten obszar? Przede wszystkim docenić trzeba sporo naturalnych przeszkód terenowych oraz hopki i bandy. Trasa rowerowa w Szczyrku Enduro Trails działa już od kilku lat - to specjalnie wyprofilowane ścieżki, które zostały zaprojektowane z dala od pieszych szlaków. Ogromnym atutem jest zachowanie bezpieczeństwa i doskonała zabawa, bez względu na poziom zaawansowania. Nie bez znaczenia są miejsca do wytracania prędkości, bandy pozwalające łatwiej pokonywać zakręty i odpowiednie nachylenie tras.

Trasy rowerowe enduro/MTB w kompleksie Kolei Linowej Skolnity

Kolejna propozycja to pętle rowerowe na Śląsku, znajdujące się w kompleksie Kolei Linowej Skolnity. Do dyspozycji masz następujące trasy MTB:

  • Czerwona Strzała - jest to zjazdowa ścieżka o długości 1850 m, położona w lesie. W większości bazuje na naturalnym podłożu.
  • Niebieska Fala - to ścieżka o długości 2800 m, poprowadzona zakrętami przez las. Rowerzyści z pewnością doceniają odpowiednio utwardzoną nawierzchnię.
  • Zielony Zygzak - to najłatwiejsza trasa w tej okolicy, która ma 4100 m długości.
Mężczyzna na rowerze w Beskidach
 

Trasy rowerowe enduro nie bez powodu są uwielbiane przez setki rowerzystów! To miejsca, które dają zastrzyk adrenaliny i pozwalają oddawać się swojej pasji w wyjątkowym otoczeniu.

Nowości w Ustroniu - rowerzyści będą zaskoczeni

W Ustroniu na rowerzystów czeka wiele atrakcji, które warto poznać bliżej. Najpopularniejszy deptak to bulwary wzdłuż Wisły, które stanowią także część Wiślanej Trasy Rowerowej. Jakiś czas temu dokonano modernizacji tego miejsca, dzięki czemu aktywny wypoczynek staje się przyjemnością.

Na co mogą liczyć rowerzyści? Przede wszystkim na bardzo dobrą jakość nawierzchni, co przekłada się także na zachowanie bezpieczeństwa. Poza tym trasy rowerowe Beskidów zachwycają bliskością zieleni i zagajnikami. W wielu miejscach posadzono nowe drzewa, a zapuszczone tereny zostały ulepszone. Nie zapominaj o tym, że czekają na Ciebie także noclegi dla rowerzystów. W klimatycznych hotelach odpoczniesz od zgiełku miasta i naładujesz baterie przed kolejnym dniem jazdy na rowerze po górskich terenach.

Wiślana Trasa Rowerowa z dzieckiem - propozycja wycieczki po pięknie położonym i malowniczym Ustroniu

Wiślana Trasa Rowerowa na Śląsku to świetna propozycja dla rodzin z dziećmi! Czym cechuje się Wiślana Trasa Rowerowa? Jest to ogólnopolski projekt, w który zaangażowało się kilka województw. Początek trasy znajduje się w Beskidzie Śląskim i biegnie przez Ustroń, Skoczów, Ochaby, Drogomyśl, Zarzecze, Chybie, Zabrzeg i Czechowice Dziedzice, aż do granicy z Małopolską. Na szczęście trasa jest dokładnie oznakowana, a odcinek w województwie śląskim liczy ok. 80 km długości. Dokładnie przemyśl to, jak zaplanować trasę z dzieckiem, tak aby każdy czuł się komfortowo.

Jak widzisz, w Beskidach masz do dyspozycji wiele unikalnych tras rowerowych, które warto poznać bliżej.

© 2023 Dream Apart - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : LEMONPIXEL.pl  /  Rezerwację online obsługuje : HOTRES.pl

Bezpieczny nocleg Covid free zone