cross out dream apart
preloader

REZERWACJA ON-LINE

  Przyjazd
  Wyjazd
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Ustroń: atrakcje, góry i noclegi. Co warto zobaczyć w mieście i okolicy?

Ustroń, malowniczo położone miasto w sercu Beskidów, to miejsce, które zachwyca nie tylko swoim urokiem naturalnym, lecz także różnorodnością atrakcji i bogatą ofertą turystyczną. Oferując zarówno możliwość kontaktu z przyrodą w jej najpiękniejszej postaci, jak i unikalne doświadczenia kulturowe, Ustroń staje się nieodłącznym punktem na mapie podróży po Polsce. Współgrające ze sobą góry, ustrońskie szlaki turystyczne oraz rozbudowana infrastruktura noclegowa tworzą kompleksową ofertę dla każdego typu podróżnika. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej atrakcjom, ustrońskim górom oraz możliwościom noclegowym, jakie to niepowtarzalne miasto ma do zaoferowania, ukazując nwyjątkowy charakter tego miejsca jako idealnej destynacji dla aktywnego wypoczynku i odkrywania piękna natury.
 

Ustroń atrakcje – wyjątkowe doświadczenia na wyciągnięcie ręki w malowniczym kurorcie

 

Ustroń, malowniczo położone miasto, leżące w południowej Polsce, stanowi perełkę w koronie Beskidów. Jego unikalne położenie w dolinie rzeki Wisły, otoczonej majestatycznymi szczytami gór, czyni je oazą spokoju i równocześnie rajem dla miłośników aktywnego wypoczynku. To miejsce niezwykłe pod wieloma względami, które potrafi spełnić oczekiwania różnorodnych grup turystów. Oferuje nie tylko urok tradycyjnej architektury oraz zabytków, ale także rozbudowaną sieć szlaków turystycznych, zapewniających niesamowite wędrówki przez bujne lasy i malownicze polany. Ustroń to raj dla miłośników natury, którzy pragną uciec od miejskiego zgiełku i oddać się kontemplacji przyrody. Rozległe tereny zielone, zróżnicowane krajobrazy oraz czyste powietrze zachęcają do relaksu na łonie natury. Ustrońskie atrakcje gwarantują niezapomniane wrażenia o każdej porze roku - wiosną i latem zapraszają do wędrówek, jazdy na rowerze czy pikników na łonie przyrody, z kolei zimą przekształcają się w ośrodek sportów zimowych, oferując wspaniałe trasy narciarskie oraz tereny do snowboardingu.

Widok na Ustroń - miasto, zabytki, góry
 

Jakie zabytki można zobaczyć w Ustroniu? Rynek, muzea i kościoły, czyli wędrówka po zabytkowym sercu miasta

 

Wędrówka po zabytkowym sercu Ustronia otwiera przed odwiedzającymi fascynujący kalejdoskop historycznych skarbów. Wśród nich znaczącym punktem jest urokliwy rynek, który stanowi serce miasta, nieustannie oczarowując bogatą historią oraz jedyną w swoim rodzaju architekturą. Bogactwo zabytków tego miasta nie kończy się jednak na ustrońskim rynku - liczne kościoły wyróżniają się nie tylko pięknymi elewacjami, lecz także duchową głębią, którą przekazują od wieków. Muzea to również istotna część tej wyjątkowej wędrówki po przeszłości, stanowiąc pierwszorzędną alternatywę na deszczowy dzień w górach. Atrakcje turystyczne Ustronia oferują odwiedzającym możliwość zgłębienia historii miasta oraz regionu poprzez ekspozycje prezentujące kolekcje i artefakty związane z lokalnym dziedzictwem. To nie tylko okazja do poszerzenia wiedzy, lecz również do wczucia się w ducha minionych epok.
 

Leśny Park Niespodzianek - ogród zoologiczny w Ustroniu dla wszystkich miłośników natury

 

Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu to wyjątkowe miejsce, które przyciąga zarówno młodszych, jak i starszych miłośników natury oraz edukacji. Jego istotą jest stworzenie interaktywnej przestrzeni edukacyjnej, w której przyroda i nauka splatają się w fascynujący sposób. Zlokalizowany w malowniczym otoczeniu, park ten oferuje unikalne doświadczenia, inspirując do odkrywania i zgłębiania tajemnic otaczającego nas świata. Leśny Park Niespodzianek nie tylko prezentuje różnorodność przyrodniczą regionu, ale również angażuje zmysły odwiedzających. Poprzez interaktywne wystawy, warsztaty edukacyjne oraz zorganizowane trasy tematyczne, park ustroński stawia sobie za cel rozbudzenie ciekawości oraz wzbudzenie szacunku do otaczającego nas ekosystemu. Oprócz aspektów edukacyjnych, Leśny Park Niespodzianek jest również miejscem rekreacji i relaksu. Przestrzenie zielone, aleje spacerowe, a także liczne ustrońskie atrakcje dla dzieci sprawiają, że jest to idealne miejsce na spędzanie czasu na łonie natury.
 

Ustroń - góry i szlaki turystyczne: Równica, Czantoria i Orłowa. Gdzie się wybrać?

 

Ustroń, otulony majestatycznym pasmem Beskidów, stanowi raj dla miłośników górskich wędrówek, oferując niezrównane możliwości eksploracji poprzez sieć rozbudowanych szlaków turystycznych. Wysokość nadrzecznych terenów miasta, takich jak Równica, Czantoria i Orłowa, czynią to miejsce jednym z najatrakcyjniejszych ośrodków trekkingu w Polsce. Szlak na Równicę ustrońską, symbol miejscowości, kusi wyjątkowymi widokami oraz różnorodnością krajobrazów. Wspinając się na szczyt, turyści napotykają na różnorodne ekosystemy, odkrywając zaskakujące zróżnicowanie flory i fauny. Szlak ten to wyzwanie zarówno dla doświadczonych wędrowców, jak i dla tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w górach. Czantoria z kolei, zapewnia wędrówki pełne przygód i fascynujących odkryć. Szlaki prowadzące na ten szczyt umożliwiają wybór trasy dostosowanej do kondycji oraz preferencji turystów. Widoki na okolicę i możliwość obcowania z dziką przyrodą stanowią nagrodę za włożony wysiłek. Szlak Orłowa to doskonały wybór dla osób pragnących połączyć górskie wędrówki z historycznymi i kulturowymi atrakcjami. Na szczycie góry, dominującej nad miastem, znajduje się kaplica św. Marii Magdaleny oraz ruiny zamku, nadające temu miejscu unikalny charakter.

Ustroń góry i szlaki turystyczne z lotu ptaka
 

Zimowe atrakcje w Ustroniu – przewodnik po niezapomnianej zimie w Beskidach

 

Ustroń w okresie zimowym staje się niezwykłym miejscem dla miłośników aktywności na śniegu, oferując zróżnicowany wachlarz atrakcji, które czynią to miejsce jednym z najbardziej pożądanych ośrodków zimowego wypoczynku w Polsce. Region ten ma przyjemność gościć zarówno zapalonych narciarzy, jak i osoby, które chcą spróbować swoich sił w tym sporcie po raz pierwszy, dzięki rozbudowanej infrastrukturze narciarskiej oraz profesjonalnym instruktorom. Wyjątkowe trasy narciarskie i snowboardowe oraz Czantoria wyciąg zapewniają nie tylko ekscytujące zjazdy, ale również malownicze widoki na otaczającą przyrodę Beskidów. Dla miłośników białego szaleństwa dostępne są również ścieżki do biegania na nartach, snowparki dla zawodników freestyle'owych, a nawet tory do saneczkarstwa.
 

Ustroń noclegi blisko natury - spędź niezapomniane chwile w górach z Dream Apart!

 

Jeśli chodzi o miejscowość, jaką jest Ustroń, noclegi są usługą poszukiwaną przez szerokie grono turystów, we względu na nieliczoną ilość atrakcji, oferowaną przez miasto. Hotele Ustroń Dream Apart oferują pobyt na najwyższym poziomie, umożliwiając zanurzenie się w malowniczym otoczeniu tego urokliwego miasta na dłużej. Oferując szeroki wybór komfortowych i starannie zaprojektowanych apartamentów, kompleks ten spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających podróżników, zapewniając im wyjątkowe doświadczenie noclegu. Wysoka jakość usług, doskonała lokalizacja oraz dbałość o detale sprawiają, że noclegi w Ustroniu z Dream Apart stają się pierwszorzędną bazą wypadową do eksploracji okolicznych szlaków turystycznych, stoków narciarskich czy historycznych atrakcji miasta. Z okien apartamentów roztaczają się widoki, które przenoszą gości w świat piękna przyrody, tworząc atmosferę sprzyjającą relaksowi i odprężeniu.

© 2023 Dream Apart - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : LEMONPIXEL.pl  /  Rezerwację online obsługuje : HOTRES.pl

Bezpieczny nocleg Covid free zone